2K: Oświetlenie rowerowe w niskiej cenie

Poznaj markę 2K i jej ofertę lampek rowerowych na 2021 rok.

Drukuj

Oferta lampek rowerowych 2K jest bardzo szeroka - można znaleźć w niej szereg modeli oświetlenia tylnego oraz przedniego, zarówno zasilanego bateryjnie, jak również z prądnicy. Łączy je jedno - atrakcyjne ceny. Poznajemy bliżej lampki rowerowe 2K.

Na rynku akcesoriów rowerowych funkcjonuje wielu producentów oświetlenia. W segmencie premium najwięksi wytwórcy prześcigają się zaawansowaniem zastosowanych rozwiązań, które procentują szczególnie podczas terenowych nocnych jazd oraz zimowych kolarskich treningów po zmroku. Większość pozostałych firm koncentruje się na bardziej podstawowych użytkownikach. Osobach, które potrzebują oświetlenia, aby bezpiecznie dojechać rowerem w celach komunikacyjnych. Jednym słowem, prostych lampek, które sprawią, że będziemy dobrze widoczni i będziemy w stanie pokonać krótką trasę po zmroku. Tego typu firm jest bardzo dużo, a ich głównym argumentem w walce o klienta są atrakcyjne ceny. 

 

 

Zobacz też:

 

 

Marka 2K zdecydowanie należy właśnie do tej grupy, czyli producentów budżetowych. Atutem 2K jest niewątpliwie bardzo szeroka i zróżnicowana oferta - znajdziemy tu światła o różnej mocy, zasilane z wbudowanych akumulatorów, zwykłych baterii, jak również z dynamo. Nie da się ukryć, że lampy 2K są podobne do wielu modeli, które możemy nabyć bezpośrednio z Azji za pomocą sklepów internetowych, tyle że z bardzo długim terminem oczekiwania. Tymczasem 2K to marka należąca do polskiej firmy APG. W celu poznania całej oferty warto wejść na stronę internetową sklepu prowadzonego przez APG. My z kolei prezentujemy poniżej kilka wybranych modeli z oferty 2K. 

Lampka przednia XC-283LS

 

 

 

 

Przednia lampka rowerowa mocowana na kierownicy za pomocą gumowej opaski. Została wyposażona w jedną mocną diodę LED, która generuje światło o maksymalnej mocy 200 lumenów, co jest wystarczającą wartością do bezpiecznego poruszania się po mieście i ewentualnej przejażdżki przez nieoświetlone przedmieścia. Jest wodoodporna i posiada wbudowany akumulator o pojemności 1300 mAh, który ładuje się za pomocą kabla USB. Posiada 6 trybów świecenia, w których - w zależności od mocy i strumienia - pracuje od 1,5 do 21,5 godziny. Cena 2K XC-283LS wynosi zaledwie 57 zł.

Lampka przednia XC-259A

 

 

 

 

Lampa XC-259A to model przeznaczony do e-bike'ów o miejskim i trekkingowym charakterze - oświetlenie przednie, które jest przykręcane do widelca i zasilane z akumulatora roweru elektrycznego. Generuje światło o mocy 30 luksów (co jest odpowiednikiem 60 lumenów), a dodatkowo ma wbudowany odblask poniżej lampy. Posiada przydatną funkcję automatycznego dostosowywania mocy świecenia do warunków oświetleniowych na zewnątrz. Kosztuje 47 zł. 

Lampka tylna XC-326A

 

 

 

 

XC-326A to model prostej lampki tylnej, którą mocujemy do sztycy za pomocą obejmy (pasuje do sztyc o średnicy 22,2-31,8mm. Lampka posiada wystarczająco dużą moc, żeby zaznaczyć naszą obecność na szosach miejskich i poza miastem - źródło światła o mocy 25 lumenów stanowi tu płytka z diodami COB. Idąc dalej - lampka zasilana jest z dwóch baterii AAA. Do dyspozycji mamy 3 funkcje świecenia (dwie stałe, jeden migający). Koszt lampki to zaledwie 18 zł.

Lampka tylna e-bike - JY-555

 

2K ma też w swoim arsenale lampki dedykowane do rowerów elektrycznych - jedną z nich jest tylna JY-555, w której źródło światła stanowią 2 diody led oraz 21 mini diodek umieszczonych na płytce COB. Dodatkową funkcją tej lampy jest aktywowanie podczas hamowania wspomnianych dwóch diod led. Lampka jak przystało na model montowany na bagażniku, posiada sporych rozmiarów odblask. Cena: 45 zł. 

Lampka tylna JY-6018T

 

 

Kolejny model lampki tylnej, która cechuje się dużą mocą - 65 lumenów można traktować jako moc odpowiednią nawet do zaznaczenia naszej obecności na szosie podczas dnia. Źródło światła stanowi tu płytka z 20 diodami LED. Szczególnie, że lampa posiada aż 6 trybów pracy - w tym migające. Powyższy model montujemy do uchwytu, który przykręcamy do prętów siodełka. Lampka ładowana jest przez USB i posiada akumulator o pojemności 500 mAh, który wystarczy na od 1,5 do 6h pracy - zależnie od programu. Cena - 49 zł. 

Zestaw lamp XC-241238

 
 

 

 

Cały czas mocnym punktem oferty 2K jest testowany przezn nas przed rokiem zestaw oświetlenia 2K XC-241238. Szczegółowo zestaw opisywaliśmy w tekście: Budżetowy zestaw oświetlenia 2K, zatem po więcej szczegółów odsyłamy właśnie tam. Tu w skrócie - powyższy zestaw to przystępna cenowo propozycja, bo dostać można go za 92 zł. W tej cenie 2K oferuje nam oświetlenie ładowane przez USB, w którym przednia lampa dostarcza światła o mocy aż 300 lumenów, a tylna 35 lumenów. Obie wartości pozwolą wzorowo zadbać nie tylko o naszą widoczność w drodze, bo przednią lampkę można traktować jako model, który również doświetli drogę w ciemności. Obie lampy są wodoorporne wg klasy IPX4.

 

Sklep internetowy: www.peleton.pl
Strona dystrybutora: www.apg.pl