Kask ABUS StormChaser - aero w przystępnej cenie

Poznaj szosowy kask ABUS StromChaser - nowość 2020 od niemieckiego producenta.

Drukuj
ABUS

Sportowy wygląd i szereg zaawansowanych technologii czynią ze StromChasera kask, który wygląda wyścigowo, choć tak naprawdę jest modelem uniwersalnym. ABUS dedykuje go zarówno do zastosowań wyczynowych, jak i luźnych przejażdżek. StormChaser ma jednocześnie stanowić opcję przystępną cenowo.

ABUS to firma, która w branży rowerowej znana jest z zapewniania nam bezpieczeństwa. W kontekście rowerów robi to na dwóch polach - pierwszym z nich jest produkcja wysokiej klasy zabezpieczeń antykradzieżowych, natomiast drugi obszar to ochrona naszych głów. Choć na rynek kasków niemiecki producent wszedł stosunkowo niedawno, to dość szybko stał się jednym z mocniejszych graczy. Ma ciekawą i szeroką ofertę, a ich kaski chronią głowy najlepszych kolarzy zawodowych na świecie - z world tourową drużyną Movistar na czele. 

StormChaser to nowy model kasku, który wkrótce trafi na rynek i powiększy bogatą ofertę ABUSa. Dedykowany do kolarstwa szosowego produkt będzie - jak zapowiada producent - bardziej przystępny cenowo względem modeli topowych, choć trzeba przyznać, że wizualnie prezentuje się nie gorzej, niż produkty z górnej półki. 

 

 
 

 

Skorupa została wykonana w technologii In-Mold z tworzywa EPS i PC, materiały oraz sposób wykonania gwarantują, że kask łączy w sobie wysokie bezpieczeństwo z niską masą i dużą stabilnością całej konstrukcji. Za pewne i wygodne spoczywanie na głowie odpowiada tu tzw. półpierścień z tworzywa sztucznego - opasa głowę i jest połączony z systemem regulacji Zoom Ace dla jak najlepszego dopasowania do głowy. Samo regulowanie obwodu odbywa się poręcznym pokrętłem z tyłu kasku - klasycznie, jak w każdym Abusie. 

 

 

 

 

Ponieważ StromChaser jest kaskiem sportowym, dedykowanym zarówno dla szosowców, jak i na przełaje szczególnie zadbano o skuteczny system wentylacji. Mamy tutaj 7 dużych wlotów i 16 wylotów powietrza. Dopracowany system wentylacji, zwany przez ABUSa Forced Air Cooling, zapewnia optymalną temperaturę pod kaskiem na całej powierzchni czaszki. Nowy modeli ma też kilka użytecznych dodatków. Znajdziemy w nim AirPort, czyli uchwyt do stabilnego przewożenia okularów. Kask zapewnia też możliwość przeprowadzenia kucyka przez tył, co z pewnością przyda się osobom z długimi włosami. StormChaser został również wyposażony w odblaskowe wstawki dla podniesienia naszego bezpieczeństwa podczas jazdy w ruchu drogowym. Producent wśród zalet wymienia też zabezpieczenie jego dolnej krawędzi, które chroni kask przed zniszczeniami powstającymi w trakcie normalnego użytkowania. Nowy model występuje w szerokiej palecie kolorów - jest ich aż 10. Cena modelu StormChaser wyniesie około 570 zł.

 

 
 

 

Dostępne rozmiary oraz waga kasków:

  • Rozmiar S - waży 200 gramów - pasuje do obwodu głowy 51 - 55 cm
  • Rozmiar M - waży 220 gramów - pasuje do obwodu głowy 54 - 58 cm
  • Rozmiar L - waży 240 gramów -  pasuje do obwodu głowy 57 - 61 cm

Strona producenta: www.abus.com

 

Zobacz też: