Tacx 2014

Oferta trenażerów i akcesoriów Tacx na sezon 2014

Pogoda za oknem coraz częściej nakazuje rozsądkowi zostać w domu. Dla tych, którzy chętnie korzystają z opcji kręcenia pod dachem, Tacx przygotował kilka nowych produktów. Co znajdziemy w ofercie popularnego producenta?

Z elektroniką za pan brat
W bogatej ofercie Tacxa znajdziemy obecnie 11 trenażerów. Są one podzielone na trzy grupy:
- trenażery Virtual Reality (jazda wirtualna): i-Genius Multiplayer i i-Genius z potężnym hamulcem silnikowym i oprogramowaniem zaawansowanym (Tacx TTS 4.0 Advanced) oraz i-Vortex, i-Flow z hamulcem elektrycznym i oprogramowaniem podstawowym(Tacx TTS 4.0 Basic)
- ergotrenażery (trenażer+komputerek na kierownicy): Bushido (elektryczny hamulec silnikowy, bezprzewodowy, koputerek posiadający pamięć) i Flow (hamulec elektryczny, przewodowy, komputerek nie posiadający pamięci)
- cyklotrenażery (trenażer+manetka regulująca opór): Booster, Sirius, Satori, Blue Motion, Blue Matic, Blue Twist.Sztandarowym produktem w ofercie pozostaje najwyższy model, i-Genius Multiplayer (4 599 zł). W zestawie otrzymujemy roczną licencję, dzięki której świat wirtualnych wyścigów stoi przed nami otworem. Trenażer opiera się na bardzo sztywnej ramie, zintegrowanej z układem oporowym sterowanym silnikiem elektrycznym. Maksymalny generowany opór wynosi aż 1500W, co umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów treningów na każdym stopniu zaawansowania. Rama sterująca BlackTrack (ANT+) odwzorowuje ruchy użytkownika na ekranie komputera.

 

 

Tacx i-Genius Multiplayeri-Flow to interesująca propozycja dla ekonomicznych miłośników wirtualnej rzeczywistości


W grupie trenażerów przygotowanych do współpracy z interfejsem Tacx Trainer Software 4 warto wyróżnić i-Flow (1899zł). Najbardziej przystępny budżetowo model posiada elektromagnetyczny układ oporowy, który daje uczucie realnej zmiany nachylenia drogi czy oporów wiatru występujących w trakcie wirtualnej jazdy. Funkcja kalibracji umożliwia skalibrowanie układu oporowego w kilka sekund, co gwarantuje dokładny pomiar wydatkowanej mocy.

Dla tradycjonalistów
Dużą popularnością cieszą się modele serii Blue, które holenderski producent wypuścił na rynek w ubiegłym roku. Trenażery w charakterystycznym kolorze dostępne są w trzech wersjach (Motion, Matic, Twist) i dedykowane są do użytkowników, którzy nie zamierzają korzystać z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości, a pozostać przy starych rozwiązaniach. Ciekawostką jest możliwość montażu twentyninera (oczywiście na gładkiej oponie tylnej), bez konieczności używania dodatkowych kluczy czy podkładek.

 

 

(czytaj dalej)
comments powered by Disqus

Podobne artykuły