Koronawirus w peletonie

Dwa ostatnie etapy UAE Tour zostały odwołane po tym, jak u dwóch członków obsługi ekipy UAE Team Emirates wykryto koronawirusa. Wśród kolarzy startujących w wyścigu są Michał Gołaś (Team Ineos) i Rafał Majka (Bora-hansgrohe), a także ekipa CCC Team, z Kamilem Gradkiem w składzie.

W czwartek późnym wieczorem organizatorzy wyścigu podali informację o odwołaniu dwóch ostatnich etapów UAE Tour po tym, jak u dwóch członków z obsługi jednej z ekip wykryto koronawirusa. Są to masażysta i mechanik ekipy UAE Team Emirates, z których jeden pochodzi z Lombardii.

W związku z wykryciem choroby wszyscy kolarze zostają obecnie poddawani badaniom na obecność koronawirusa, a ich wyniki mają być znane w piątek późnym wieczorem. Do tego czasu kolarze przebywają w hotelu, z zakazem jego opuszczania. 

 

Doniesienia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pewnością wywołają nasilenie spekulacji w kontekście nadchodzących marcowych wyścigów we Włoszech. Północna część kraju notuje obecnie ogromny odpływ turystów, którzy boją się wirusa i masowo rezygnują z urlopów w Italii. Już 7. marca ma odbyć się Strade Bianche, wyścig rozgrywany nieco głębiej kraju, w Toskanii. Kolarski światek jednak nie przestaje mówić o tym, czy impreza nie powinna zostać odwołana. Podobnie La Primavera… Kultowy monument rozgrywany na trasie z Milanu do San Remo to przejazd przez najbardziej ,,zakażone” obszary Włoch. Obserwujemy temat i będziemy Was informować w tej sprawie. 

Na chwilę obecną wiemy, że kolarze i obsługa UAE Tour mają poznać wyniki badań dziś wieczorem, więc potencjalnie zdrowi powinni jutro wyjechać do domów. Mało jest jednak precyzyjnych informacji na ten temat. 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły