Koronawirus w peletonie

Dwa ostatnie etapy UAE Tour zostały odwołane po tym, jak u dwóch członków obsługi ekipy UAE Team Emirates wykryto koronawirusa. Wśród kolarzy startujących w wyścigu są Michał Gołaś (Team Ineos) i Rafał Majka (Bora-hansgrohe), a także ekipa CCC Team, z Kamilem Gradkiem w składzie.

W czwartek późnym wieczorem organizatorzy wyścigu podali informację o odwołaniu dwóch ostatnich etapów UAE Tour po tym, jak u dwóch członków z obsługi jednej z ekip wykryto koronawirusa. Są to masażysta i mechanik ekipy UAE Team Emirates, z których jeden pochodzi z Lombardii.

W związku z wykryciem choroby wszyscy kolarze zostają obecnie poddawani badaniom na obecność koronawirusa, a ich wyniki mają być znane w piątek późnym wieczorem. Do tego czasu kolarze przebywają w hotelu, z zakazem jego opuszczania. 

 

Doniesienia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pewnością wywołają nasilenie spekulacji w kontekście nadchodzących marcowych wyścigów we Włoszech. Północna część kraju notuje obecnie ogromny odpływ turystów, którzy boją się wirusa i masowo rezygnują z urlopów w Italii. Już 7. marca ma odbyć się Strade Bianche, wyścig rozgrywany nieco głębiej kraju, w Toskanii. Kolarski światek jednak nie przestaje mówić o tym, czy impreza nie powinna zostać odwołana. Podobnie La Primavera… Kultowy monument rozgrywany na trasie z Milanu do San Remo to przejazd przez najbardziej ,,zakażone” obszary Włoch. Obserwujemy temat i będziemy Was informować w tej sprawie. 

Na chwilę obecną wiemy, że kolarze i obsługa UAE Tour mają poznać wyniki badań dziś wieczorem, więc potencjalnie zdrowi powinni jutro wyjechać do domów. Mało jest jednak precyzyjnych informacji na ten temat. 

Podobne artykuły