UCI zaprezentowała nowy kalendarz wyścigów 2020

Poznaj nowe daty najważniejszych kolarskich imprez sezonu 2020.

Sirotti

Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała informacje na temat nowych terminów najważniejszych wyścigów kolarskich, które zostały przełożone w związku z pandemią koronawirusa.

Koronawirus zawiesił kolarską rywalizację na dobre. Środowisko zawodników, kibiców oraz sponsorów wyczekiwało ruchów i decyzji ze strony UCI oraz organizatorów wyścigów. Dotąd wszystko pozostawało w sferze domysłów, natomiast dziś poznaliśmy konkretne informacje i jasne zapowiedzi. Międzynarodowa Unia Kolarska w porozumieniu z najważniejszymi organizacjami, które organizują kolarskie wyścigi przygotowała odświeżony kalendarz wyścigów w sezonie 2020.

 

Przede wszystkim okres zawieszenia wszelkich zawodów UCI został przedłużony o miesiąc, czyli do 1 lipca - oznacza to, że jakiekolwiek zawody pod egidą UCI, a co za tym idzie (na naszej ziemi) z kalendarza Pzkol mogą odbyć się dopiero w lipcu. Tak na marginesie, to też cenna uwaga dla amatorów ścigania w naszym kraju, bo można się spodziewać, że wtedy ruszą też amatorskie imprezy, które są wpisane do kalendarza UCI. Nie wróżymy jednak z fusów… Z kolei do 1 sierpnia zawieszeno imprezy z cyklu UCI WorldTour - oznacza to, że ewentualne lipcowe imprezy będą wyścigami niższej rangi, a ,,kolarska pierwsza liga” ruszy na dobre w sierpniu. 

 

Terminy Grand Tourów i MŚ

Kolarskie święto i najważniejszy wyścig w kalendarzu, czyli Tour de France został przełożony praktycznie o dwa miesiące i odbędzie się w tym roku od 29 sierpnia do 20 września. TdF rozegranie zostanie jako pierwszy, ponieważ stanowi filar całego kolarstwa i jest najważniejszą imprezą z punktu widzenia sponsorów i kibiców. To jasne, w dobie kryzysu trzeba przyjmować rozwiązania, które mają jak najlepsze przełożenie na aspekty finansowe. 

 

Szosowe Mistrzostwa Świata 2020 w Aigle-Martigny (Szwajcaria) zostaną przeprowadzone w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli od 20 do 27 września. Program zawodów również się nie zmienia.

 

Giro d'Italia odbędzie się po Mistrzostwach Świata UCI, a dopiero po batalii o Maglia Rosa odbędzie się Vuelta Ciclista a España.

 

 

 

 

Najważniejsze klasyki i Mistrzostwa krajowe

Z ważnych dat, na dziś wiemy też, że wyścigi o tytuły mistrzów poszczególnych krajów (Mistrzostwa Krajowe), organizowane przez federacje narodowe, odbędą się w weekend 22 – 23 sierpnia.

 

Więcej konkretnych dat, ani umiejscowienia wyścigów na osi czasu jeszcze nie znamy, ale UCI zapowiada, że na pewno rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy UEC Road oraz najbardziej prestiżowe klasyki, czyli: Milano-Sanremo (Włochy), Tour des Flandres (Belgia), Paris-Roubaix (Francja), Liège-Bastogne-Liège (Belgia) i Il Lombardia (Włochy). Zatem wszystkie Monumenty odbędą się w tym sezonie. Jednak ich terminy dopiero zostaną określone. UCI zapowiada, że kompletny kalendarz powinna ogłosić najpóźniej do dnia 15 maja. Cóż… wygląda na to, że szykuje się pełna napięcia i smakowita druga połowa roku!

comments powered by Disqus

Podobne artykuły