Paraolimpiada 2012: Drugie złoto Wilka

XIV Igrzyska paraolimpijskie, Londyn 2012, wyścig ze startu wspólnego mężczyzn w handbike`u

Rafał Wilk zdobył swój drugi złoty medal w tegorocznych igrzyskach podczas startu wspólnego. Drugie miejsce wywalczył Vico Merklein, a trzeci był Joel Jeannot. Piąty przyjechał Arkadiusz Skrzypiński.

Rafał Wilk zdobył swój drugi złoty medal w tegorocznych igrzyskach podczas startu wspólnego. Drugie miejsce wywalczył Vico Merklein, a trzeci był Joel Jeannot. Piąty przyjechał Arkadiusz Skrzypiński.Po jednym dniu odpoczynku kolarze rywalizujący w handbike`ach przystąpili do olimpijskiego wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 64km.

Przez długi czas na przedzie znajdowała się trójka zawodników: Rafał Wilk, Vico Merklein i Joel Jeannot. Zgodnie współpracujące trio tak odstawiło pozostałych zawodników, że rywalizację zdołało ukończyć zaledwie siedmiu kolarzy.

W drugiej połowie wyścigu udało się samotnie odjechać złotemu medaliście w jeździe indywidualnej na czas, Rafałowi Wilkowi. Startujący na co dzień w barwach Startu Szczecin zawodnik konsekwentnie powiększał przewagę i samotnie przekroczył linię mety. Drugie miejsce zajął Vico Merklein, a trzeci był Joel Jeannot. Piąty rywalizację ukończył Arkadiusz Skrzypiński, który w 2010 roku wywalczył mistrzostwo świata w kategorii rowerów napędzanych ręcznie.

Warto dodać, że srebrny i brązowy medalista jazdy indywidualnej na czas zdobyli odpowiednio czwarte i szóste miejsce w dzisiejszym wyścigu.

Osiągnięty przez Rafała czas 1:50:05 dał średnią prędkość 34,9km/h. Pochodzący z Łańcuta były żużlowiec był niezwykle szczęśliwy na mecie wyścigu: "Dzisiejszy sukces jest spełnieniem moich marzeń i to podwójnym! Przyjechałem tutaj po dwa złote medale i ciężko trenowałem, aby to osiągnąć. Widać jednak, że ta praca i wielka wiara w siebie dały oczekiwany rezultat. Moim największym sukcesem jest jednak to, że moja kariera sportowa po wypadku na torze żużlowym nie została przerwana, ale trwa nadal. W końcu biorę udział w igrzyskach, co w poprzedniej dyscyplinie nie byłoby możliwe" - dodał z uśmiechem na ustach Rafał.