Paraolimpiada 2012: Srebro Harkowskiej

XIV Igrzyska paraolimpijskie, Londyn 2012, wyścig ze startu wspólnego kobiet

Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego kobiet. Po złoto po raz czwarty w tych igrzyskach sięgnęła Brytyjka Sarah Storey. Trzecia była Amerykanka Kelly Crowley.

Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego kobiet. Po złoto po raz czwarty w tych igrzyskach sięgnęła Brytyjka Sarah Storey. Trzecia była Amerykanka Kelly Crowley.Rywalizacja szosowa kobiet odbywał się na dystansie 64km. Już na samym początku zaatakowała niepokonana liderka gospodarzy. Crowley samotnie przekroczyła linię mety z czasem 1:40:36 potwierdzając swoją wyśmienitą formę podczas całych igrzysk. Dla 34-letniej Brytyjki to czwarty złoty medal w tych igrzyskach. Łącznie Crowley wywalczyła podczas swojej kariery 11 medali paraolimpijskich i 11 w standardowych igrzyskach (wcześniej była pływaczką).

Po drugie miejsce pewnie zafiniszowała Anna Harkowska, jest to już jej trzeci medal (wszystkie srebrne) w tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich. Reprezentantka Warmii i Mazur Olsztyn przyjechała nieco pona 7 minut za zwyciężczynią. Podium wyglądało tak samo jak w jeździe indywidualnej na czas - trzecie miejsce zajęła Amerykanka Kelly Crowley ze stratą ponad 0,5 minuty do Harkowskiej.