Transalp: Etap dla Kuglera i Genza

Transalp 2012, 14-17.07.2012, etap 6.: Livigno - Ponte di Legno, 106km

Andreas Kugler i Hannes Genze (Multivan Merida Biking Team) wygrali na 6. etapie wyścigu. Drugie miejsce zajęli Urs Huber i Konny Looser (Stöckli Pro Team). Liderami wyścigu zostali trzeci na mecie Alban Lakata i Robert Mennen (Topeak Ergon).

Andreas Kugler i Hannes Genze (Multivan Merida Biking Team) wygrali na 6. etapie wyścigu. Drugie miejsce zajęli Urs Huber i Konny Looser (Stöckli Pro Team). Liderami wyścigu zostali trzeci na mecie Alban Lakata i Robert Mennen (Topeak Ergon).Na dzisiejszym etapie wyścigu kolarze mieli do pokonania długi dystans 106km. Podczas królewskiego etapu wyścigu musieli zmagać się z różnicą wzniesień wynoszącą 3451m.

Zwycięstwo na tym trudnym odcinku zapewnili sobie Andreas Kugler i Hannes Genze. Zawodnicy Multivan Merida Biking Team zwyciężyli już na tym odcinku w 2010 roku, głównie dzięki znakomitym umiejętnościom zjazdowym.

Z walki o podium wyścigu musieli zrezygnować Karl Platti Tim Böhme. Reprezentantów Team Bulls zmogła choroby, która uniemożliwiła start w dzisiejszym etapie. Na trzecie miejsce w generalce przesunęli się na skutek tego Urs Huber i Konny Looser (Stöckli Pro Team), którzy po raz kolejny przyjechali na drugim miejscu.

Swoje największe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Topeak Ergon. Alban Lakata i Robert Mennen prowadzą po 6. etapie w klasyfikacji generalnej wyścigu z przewagą 28 sekund nad ekipą Centurion-Vaude/Bixs-Ixs Pro Team (Markus Kaufmann / Thomas Stoll ). Dla Lakaty to znakomity dzień: "Od samego startu dzisiejszego etapu mieliśmy dobre nogi i wiedzieliśmy, że właśnie dzisiaj możemy włączyć się do walki o zwycięstwo w generalce. Jestem z tego bardzo szczęśliwy, chociaż dzisiejszy dzień był niezwykle ciężki. Szczególnie dokuczliwy był upał, który towarzyszył nam na całej trasie".

Lakata i Mennen przeprowadzili swój atak podczas wjazdu na ostatnią z dzisiejszych przełęczy, słynną Passo di Mortirolo. Zawodnikom Topeak Ergon cały czas na kole jechali kolarze z Team Stöckli oraz Multivan Merida Biking Team. Ostatecznie to pomiędzy nimi stoczyła się końcowa batalia o zwycięstwo etapowe. Sprint wygrali ostatecznie Andreas Kugler i Hannes Genze.

Czwarte miejsce na mecie zdobyli dotychczasowi liderzy z Centurion-Vaude/Bixs-Ixs Pro Team. Dla Kaufmanna to nie było nic strasznego: "Nie jesteśmy rozczarowani, ale dumni że mogliśmy nosić koszulki liderów przez cztery dni. Teraz nasza strata wynosi 28 sekund. To nie jest dużo biorąc pod uwagę charakter kolejnych etapów. Będziemy szukali swojej szansy".

W wyścigu kobiet zwycięstwo po raz kolejny odniosły niezagrożone w generalce Milena Landtwing (Centurion-Vaude) i Sally Bigham (Topeak Ergon Racing). Wśród mastersów (łączna suma wieku 80-99 lat) po zwycięstwo także po raz kolejny sięgnęli Massimo de Bertolis i Marzio Deho (Team Adamelloski), którzy wyprzedzili drugich na mecie Andreasa Lanera i Hansa Graseggera (Scott) aż o dwadzieścia pięć minut. W kategorii par mieszanych zwyciężyli Claudio Segata i Lorenza Menapace (Press Riva del Garda). W mastersach seniorach (łączna suma wieku ponad 100 lat) triumfowali Bärti Bucher i Renato Burch (Bixs Suisse), którzy obejmują także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.