TdF: Evans z mocnym zapleczem

Skład BMC Racing na Tour de France 2012

Drukuj

Cadel Evans (BMC Racing), zwycięzca zeszłorocznego Tour de France, na rozpoczynający się w najbliższą sobotę wyścig przyjedzie z drużyną w pełni zaangażowaną w pomoc Australijczykowi.

Zespół BMC Racing złożony będzie z doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości wiele razy startowali już w Wielkiej Pętli. Najwięcej startów - do tej pory 16 - na koncie ma weteran George Hincapie, który już w ubiegłym roku znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojego lidera. Oprócz Amerykanina, który znakomicie radzi sobie w każdym terenie, John Lelangue, dyrektor sportowy ekipy, desygnował do składu m.in Philippe'a Gilberta i Marcusa Burghadta, czołowych kolarzy klasycznych.


"Naszym celem jest wyłącznie żółta koszulka w Paryżu" - powiedział Lelangue, "każdy w drużynie zna swoje zadania i każdy chce się z nich wywiązać". Oprócz Hincapiego i Burghardta, trzech innych kolarzy brało udział w zwycięskim Tourze w ubiegłym roku. Amael Moinard, Manuel Quinziato i Michael Schaer w ubiegłym roku przyczynili się do zwycięstwa Evansa.

Nowymi kolarzami w ekipie BMC Racing będą Gilbert, który jednak ma spore doświadczenie na TdF, a także Steve Cummings i Tejay Van Garderen.

"Wiem, że jestem w stanie wygrać Tour po raz drugi. Jestem w dobrej formie i ostatnie wyścigi to pokazały" - powiedział Evans, "co więcej, w tym roku będziemy mieli jeszcze silniejszą drużynę"- dodał.

Evans w tym sezonie wygrał czasówkę i klasyfikację generalną na Criterium International, a także był trzeci i wygrał jeden z etapów na Dauphine Libere.

Skład BMC Racing na Tour de France 2012:
Marcus Burghardt (GER)
Steve Cummings (GBR)
Cadel Evans (AUS)
Philippe Gilbert (BEL)
George Hincapie (USA)
Amael Moinard (FRA)
Manuel Quinziato (ITA)
Michael Schaer (SUI)
Tejay van Garderen (USA)

Fot.: Sirotti