Z peletonu...

Hincapie, Cofidis, Liquigas-Cannondale, Saxo Bank, Scarponi

Drukuj

George Hincapie (BMC Racing) zapowiedział, że obecny sezon będzie jego ostatnim w zawodowym peletonie. 

George Hincapie (BMC Racing) zapowiedział, że obecny sezon będzie jego ostatnim w zawodowym peletonie. 
Amerykanin, który ścigał się przez 19 lat, brał udział między innymi w siedmiu zwycięstwach Lance'a Armstronga w Tour de France, był trzykrotnym Mistrzem USA, a ostatnio jednym z ważniejszych pomocników zwycięzcy Wielkiej Pętli z ubiegłego sezonu, Cadela Evansa. 17 razy kończył Paryż-Roubaix i Ronde Van Vlaanderen, 16 razy startował w Tour de France, tylko raz wycofując się z wyścigu. Amerykanin zapowiedział, że wystartuje jeszcze w dwóch wyścigach - Tour de France i USA Pro Cycling Challenge.

Według włoskiej La Gazzetta dello Sport, w 2013 roku ekipy Saxo Bank i Liquigas-Cannondale miałyby połączyć siły. Według gazety zespół mieliby opuścić wtedy Vincenzo Nibali, który miał rzekomo dojść do porozumienia z ekipą Astany, a także Sylwester Szmyd, który przeszedłby do BMC Racing.

Francuska firma Cofidis przedłużyła kontrakt sponsorski z ekipą Cofidis do 2016 roku. Sponsorzy mają nadzieję, że dzięki wsparciu w następnych latach zespołowi uda się odzyskać licencję World Tour. W obecnym sezonie Cofidis ściga się z licencją Pro Continental.

Michele Scarponi (Lampre ISD), czwarty kolarz tegorocznego Giro d'Italia. Przedłużył kontrakt z obecnym pracodawcą do 2013 roku. Oprócz Scarponiego kontrakty przedłużyli także Diego Ulissi i Adriano Malori. Ten ostatni przez jeden dzień był liderem tegorocznego Giro d'Italia.

Fot.: Sirotti