Z peletonu...

Tour de Pologne, Flecha, Wellens

Drukuj

Międzynarodowa Unia Kolarska na kolejne cztery lata przedłużyła licencje World Tour siedmiu wyścigom. Wśród wymienionych przez UCI znalazł się także Tour de Pologne, który w elitarnym gronie World Tour będzie przynajmniej do 2016 roku.

Oprócz naszego narodowego wyścigu UCI przedłużyła licencje wyścigom Eneco Tour, Gandawa-Wevelgem, GP Ouest France-Plouay, Tour de Suisse, Volta Ciclista a Catalunya i Vattenfall Cyclassics.

Juan Antonio Flecha (Team Sky) złamał rękę podczas treningu w zeszłym tygodniu. Hiszpan przeszedł już operację zespolenia złamanej kości śrubami i wznowił treningi. Kontuzja nie przeszkodzi mu w starcie w nadchodzącym Paryż-Roubaix, który odbędzie się 8 kwietnia.

Badania próbek krwi i włosów pobranych od Barta Wellensa (Telenet-Fidea) wykluczyły możliwość stosowania przez Belga dopingu, o który był podejrzany w związku z pogorszeniem stanu zdrowia tuż przed Mistrzostwami Belgii w przełajach. Wellens został wtedy przetransportowany do szpitala z powodu zapalenia mięśnia sercowego i niewydolności innych organów, które jak tłumaczył jego lekarz, spowodowane było zakażeniem.

Fot.: Krzysztof Jakubowski