Z peletonu...

Contador, Garzelli, Roelandts, Guesdon

Alberto Contador (Saxo Bank) wystartuje w wyścigu Tour de San Luis w przyszłym tygodniu w Argentynie. Będzie to debiut Hiszpana w tym sezonie. Contador wciąż czeka na wyrok CAS w sprawie stosowania przez niego klenbuterolu o tym, czy zostanie uniewinniony czy zawieszony Trybunał poinformuje najpewniej pod koniec stycznia. 

Alberto Contador (Saxo Bank) wystartuje w wyścigu Tour de San Luis w przyszłym tygodniu w Argentynie. Będzie to debiut Hiszpana w tym sezonie. Contador wciąż czeka na wyrok CAS w sprawie stosowania przez niego klenbuterolu – o tym, czy zostanie uniewinniony czy zawieszony Trybunał poinformuje najpewniej pod koniec stycznia. La Gazzetta dello sport poinformowała dziś, że Stefano Garzelli (Acqua e Sapone), który na tegorocznym Giro d’Italia miał zakończyć karierę, ma podpisać kontrakt z ekip Saxo Bank. Ekipa Włocha nie otrzymała bowiem zaproszenia na majowy wyścig, co automatycznie pozbawiło Garzellego możliwości startu w pierwszym z Wielkich Tour’ów. Zwycięzca Giro z 2000 roku rozważał nawet zakończenie kariery, jednak wystartuje w nadchodzących Tirreno-Adriatico i Milan Sanremo. Potem Włoch miałby przenieść się do ekipy Saxo Bank, która rzekomo zaproponowała mu dwuletni kontrakt, jednak zarówno agent kolarza, jego brat, jak i Lorenzo Masciarelli, dyrektor Acqua e Sapone, zdementowali te informacje. Dodatkowo, przepisy UCI uniemożliwiłyby transfer Garzellego w środku sezonu, a ewentualne ruchy byłyby możliwe na początku sierpnia.

Jurgen Roelandts (Lotto-Belisol) złamał jeden z kręgów szyjnych podczas pierwszego etapu Tour Down Under. Belg leżał w kraksie do jakiej doszło na kilometr przed metą. Ucierpiał w niej również Frederic Guesdon (FdJ Big Mat), u którego zdiagnozowano złamane żebro.

Fot.: Sirotti 

Podobne artykuły