Z peletonu...

Contador, Basso, Kolobnev, Geox TMC

Drukuj

Alberto Contador (Saxo Bank Sungard), który oczekuje na werdykt CAS w sprawie podejrzeń o stosowanie klenbuterolu, zapowiedział swój start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i walkę o medale w jeździe indywidualnej na czas. <br />

Alberto Contador (Saxo Bank Sungard), który oczekuje na werdykt CAS w sprawie podejrzeń o stosowanie klenbuterolu, zapowiedział swój start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i walkę o medale w jeździe indywidualnej na czas.
Wcześniej Hiszpan zamierza powalczyć o kolejne zwycięstwo w Tour de France, który kończy się zaledwie tydzień przed rozpoczęciem Igrzysk.

Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) zamierza wystartować zarówno w Giro d’Italia, jak i Tour de France w przyszłym sezonie. Włoch, zwycięzca Giro z 2010 roku, skupi się najprawdopodobniej na włoskim wyścigu, natomiast we Francji będzie pomagać swojemu koledze z ekipy, Vincenzo Nibalemu.

Międzynarodowa Unia Kolarska postanowiła odwołać się do CAS od decyzji Rosyjskiej Agencji Antydopingowej, która postanowiła nie karać Alexandra Kolobnewa za pozytywny wynik testu antydopingowego podczas tegorocznego Tour de France. Rosjanin wycofał się wtedy z wyścigu i dobrowolnie zawiesił się jako kolarz Katiuszy, a próbka B potwierdziła wcześniejsze wyniki. Kolarz jednak nie został zawieszony, a jedynie otrzymał ostrzeżenie i 1500 Franków szwajcarskich kary.

Międzynarodowa Unia Kolarska dała ekipie Geox TMC dodatkowy tydzień na znalezienie sponsora i zapewnienie finansowania na przyszły sezon. Wcześniej ekipa miała czas do 2 grudnia, jednak ze względu na prowadzone przez nią rozmowy w sprawi pozyskania sponsora, Unia zgodziła się, by termin ten został wydłużony o tydzień. Menedżer ekipy, Matxin Fernandez, przyznał jednak, że jak na razie żaden sponsor nie zgodził się finansować hiszpańskiego zespołu.

Fot.: Sirotti