La Ruta: Wells zwycięzcą

19. La Ruta de los Conquistadores (02-05.11.2011, SR, Kostaryka)

Drukuj

Todd Wells (Specialized) został zwycięzcą 19. edycji La Ruta de Los Conquistadores. Ostatni etap wyścigu padł łupem gospodarzy Moisesa Hernandeza (Grupo Orosi Siglo XXI/Specialized) i Adriany Rojas. 

Todd Wells (Specialized) został zwycięzcą 19. edycji La Ruta de Los Conquistadores. Ostatni etap wyścigu padł łupem gospodarzy – Moisesa Hernandeza (Grupo Orosi Siglo XXI/Specialized) i Adriany Rojas. Wells prowadzenie zapewnił sobie jeszcze na pierwszym etapie wyścigu i potem kontrolował przebieg rywalizacji i swoich rywali. Choć potem nie wygrał już etapu, to za każdym razem meldował się na mecie razem ze swoimi rywalami, utrzymując bezpieczną przewagę w klasyfikacji generalnej nad Romem Akersonem (Specialized), z którym toczył zacięty bój pierwszego dnia wyścigu.

Czwarty, ostatni etap 19. edycji La Ruta de Los Conquistadores rozpoczynał się od serii podjazdów, po których następował długi zjazd i kilkadziesiąt kilometrów płaskiego. Liczył jednak 120 kilometrów i to było największą trudnością tego dnia.

PO raz kolejny skutecznym okazał się wczesny atak. Podobnie jak na dwóch poprzednich etapach Kolumbijczyk Luis Meija, tym razem Hernandez zaatakował tuż po starcie i oderwał się od peletonu. Za nim utworzyła się kilkuosobowa grupka, w której byli czołowi kolarze wyścigu - Wells, Akerson, Grant, Sonntag, Ramirez – jednak nigdy nie udało im się dogonić lidera. W samej końcówce Wells i Akerson – dwaj najlepsi kolarze klasyfikacji generalnej – odjechali od grupki na strefie bufetowej i z przewagą kilku minut razem minęli linię mety. Ich strata do zwycięzcy, Hernandeza, wyniosła ponad 8 minut. 27. Miejsce na ostatnim etapie zajął Szymon Zacharski, który stracił do Hernandeza 50 minut. W klasyfikacji zawodników niezrzeszonych Polak zajął drugie miejsce.

Wśród kobiet pewne zwycięstwo po raz czwarty odniosła Adriana Rojas (Kostaryka). O ponad 10 minut pokonała Amerykankę Jane Rynbrandt. Trzecie miejsce zajęła Rebeccę Rusch (Specialized/RedBull). W klasyfikacji generalnej o godzinę i 20 minut pokonała Rusch, a trzecia na podium była Louise Kobin (Global Biorythm Events).

Więcej informacji wkrótce.

Wyniki 4. etapu:
Mężczyźni:

1 Moises Hernandez Araya (CRC) Grupo Orosi Siglo XXI/Specialized
2 Todd Wells (USA) Specialized 4:08:09
3 Rom Akerson (CRC) Specialized
4 Federico Ramirez Mendez (CRC) Grupo Orosi Siglo XXI/Specialized 4:10:13
5 Luis Mejia (COL) 7Capital/Economy
6 Ben Sonntag (GER) Cannondale
7 Alexander Sanchez Calderon (CRC) Specialized
8 Jose Cruz (MEX) 4:12:12
9 Alex Grant (USA) Cannondale
10 Dennis Porras Murillo (CRC) Farmacia Paris/Rod Bike 4:16:15

27 Szymon Zacharski (Polska) 4:50:18