Z peletonu...

Cobo, Gilbert, Freire, Kurek

Juan Jose Cobo Acebo, zwycięzca tegorocznej hiszpańskiej Vuelty, przedłużył na kolejny rok kontrakt z ekipą Geox TMC. Hiszpan zapowiedział, że oprócz obrony tytułu we Vuelcie, w przyszłym sezonie ma nadzieję stanąć także na starcie Tour de France. 

Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) został zwycięzcą Rankingu Światowego UCI. Belg, zwycięzca trzech ardeńskich klasyków, wyprzedził w klasyfikacji zwycięzców dwóch Wielkich Tour’ów – Cadela Evansa (BMC Racing) i Alberto Contadora (Saxo Bank Sungard). W klasyfikacji drużynowej wygrała ekipa Gilberta, Omega Pharma – Lotto, wyprzedzając Team Sky i Leopard Trek, natomiast wśród narodów prym wiedli Hiszpanie przed Belgami i Włochami.

Oscar Freire jest bliski podpisania kontraktu z ekipą Katiuszy. Hiszpan, który postanowił jeszcze przez rok ścigać się w zawodowym peletonie, ale nie przedłużył kontraktu z ekipą Rabobank, według hiszpańskich mediów miał zgodzić się na zmniejszenie wynagrodzenia, żeby zapewnić sobie pracodawcę na kolejny sezon.

Adriank Kurek, zwycięzca klasyfikacji najaktywniejszych tegorocznego Tour de Pologne, będzie w przyszłym sezonie kolarzem włoskiej ekipy Pro Continental, UtensilNord Named, która w przyszłym sezonie zastąpi zespół De Rosa Ceramica Flaminia. 23 letni Polak podpisał z zespołem dwuletni kontrakt.

Fot.: Sirotti

Podobne artykuły