Włoszczowska najszybsza w Bundeslidze

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) triumfowała w zawodach Bike the Rock w Heubach, zaliczanych do cyklu Bundesligi.

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) triumfowała w zawodach Bike the Rock w Heubach, zaliczanych do cyklu Bundesligi.Zaledwie tydzień po Mistrzostwach Świata, które odbyły się w szwajcarskim Champery i podczas których Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal, zawodniczka CCC Polkowice wygrała wyścig kategorii HC w Heubach, zaliczany do cyklu niemieckiej Bundesligi.

Zawody były rozgrywane w mocnej obsadzie i z czołówki zabrakło praktycznie tylko Mistrzyni Świata, kanadyjki Catherine Pendrel. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, z jednym bardzo długim podjazdem zaraz po starcie, którego średnie nachylenie wynosiło około 8% i który liczył sobie 1,5 kilometrach. Po nim następował długi zjazd do mety. Jedna runda liczyła 4,3km, a zawodniczki elity kobiet do pokonania miały 5 okrążeń.

Włoszczowska od początku utrzymywała się w czołówce, razem z Iriną Kalentiewą i Elisabeth Osl, i prawie przez cały wyścig jechała razem z dwiema rywalkami. Dopiero na ostatniej rundzie zaatakowała, czym zgubiła rywalki i linię mety minęła samotnie, z przewagą 26 sekund nad Osl i 1.38 nad Kalentiewą.

12. miejsce, ze stratą ponad 7 minut, zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz, a 15. Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice). Z wyścigu, jeszcze na pierwszej rundzie, wycofała się Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice).

W rywalizacji mężczyzn najszybszy był Florian Vogel (SCOTT- Swisspower MTB Team), który o minutę wyprzedził Wolframa Kurschata (Topeak Ergon Racing Team). Trzecie miejsce zajął Milatz Moritz (BMC Mountainbike Racing Team).