Froome przed Cobo

66. Vuelta a Espana (20.08-11.09.2011, HIS, Hiszpania), 17. etap: Faustino V - Pe~na Cabarga

Chris Froome (Team Sky) wygrał 17. etap Vuelta a Espana z metą na Pena Cabarga. Brytyjczyk w sprinterskim pojedynku wyprzedził lidera wyścigu, Juana Jose Cobo (Geox TMC).<br />

Ta dwójka stoczyła zacięty pojedynek na finiszowych metrach wyścigu i o sekundę lepszy okazał się Froome, wyprzedzając Cobo, który utrzymał pozycję lidera. Brytyjczyk, dzięki bonifikacie czasowej, zdołał odrobić 8 sekund do Cobo i teraz traci już tylko 13 sekund do rywala. Trzecie miejsce, ze stratą 21 sekund, zajął Bauke Mollema (Rabobank).

Cobo zaatakował na około 2 kilometry do mety, zabierając ze sobą Frooma, który od razu skontrował i oderwał się od lidera wyścigu. Hiszpan z Geox TMC zdołał jednak zregenerować siły i doszedł do rywala po kilkuset metrach. Do mety dojechali razem, gdzie lepszy okazał się Froome.