Transalp: Zwycięstwo Team Stockli

14. Craft Bike Transalp powered by Nissan (16-23.07.2011)

Urs Huber i Konny Looser (Team Stockli) zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Craft Bike Transalp. Na ostatnim etapie Szwajcarzy zajęli drugie miejsce, pieczętujący tym samym zwycięstwo w wyścigu.

Urs Huber i Konny Looser (Team Stockli) zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Craft Bike Transalp. Na ostatnim etapie Szwajcarzy zajęli drugie miejsce, pieczętujący tym samym zwycięstwo w wyścigu.Ósmy, ostatni etap Transalp, padł łupem ekipy Full-Dynamix. Mike Felderer i Johnny Cattaneo. Na finiszu Włoska para wyprzedziła liderów i późniejszych zwycięzców wyścigu, Team Stockli. Trzecie miejsce, ze stratą ponad 5 minut, zajęli Karl Platt i Thomas Dietsch (Team Bulls 1), którzy obronili tym samym drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatni odcinek Transalp, wiodący tradycyjnie nad Riva del Garda, rozegrał się już na pierwszym wzniesieniu, Monte Bondone, gdzie zaatakowali Felderer i Cattaneo, a ich tempo utrzymali jedynie Platt i Dietsch. Do mety ta czwórka utrzymywała równe tempo, co pozwoliło im powiększyć przewagę, a linię mety pierwsi minęli kolarze Full-Dynamix. Huber i Looser, trzymając się za ręce, przejechali kilka metrów dalej, świętując swoje pierwsze zwycięstwo w Transalp.

Pokonanie ponad 670 kilometrów i 21504 metrów przewyższenia zwycięzcom zajęło 27:02:36.3. Jedyna Polska drużyna, która ukończyła wyścig – Igutka (Mariusz Grodzki i Maciej Kałużyński), uplasowali się na 136. miejscu w klasyfikacji generalnej, ze stratą ponad 18 godzin do zwycięzców.

W kategorii pań zwycięstwo przypieczętowały Martina Miessgang i Katrin Neumann (Mountain Heroes 2), które po czterech wcześniejszych zwycięstwach etapowych najszybsze były także na ostatnim etapie. Na 75-kilometrowej trasie o ponad sześć minut pokonały najgroźniejsze rywalki – i w końcowej klasyfikacji zwyciężyły z bezpieczną przewagą ponad 10 minut.