Absalon wraca na tron

Puchar Świata XC #3 (28-29.05.2011, CDM, Offenburg)

Pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ w tym sezonie odniósł Julien Absalon (Orbea). W wyścigu w Offenburgu Francuz pokonał zwycięzcę poprzedniej edycji Jarosława Kulhavego (Specialized Racing).

Pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ w tym sezonie odniósł Julien Absalon (Orbea). W wyścigu w Offenburgu Francuz pokonał zwycięzcę poprzedniej edycji Jarosława Kulhavego (Specialized Racing). Francuz nieznacznie odjechał rywalom po trzeciej rundzie wyścigu i stopniowo powiększał swoją przewagę nad goniącym samotnie Kulhavym. Po przejechaniu siedmiu okrążeń Francuz jako pierwszy minął linię mety z przewagą 29 sekund nad Kulhavym. Trzecie miejsce dość niespodziewanie zajął Maxime Marotte (BH Suntour). 44. miejsce zajął Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team), a Rafał Hebisz (MTB Silesia Rybnik) ukończył wyścig na 122. miejscu ze stratą trzech okrążeń do zwycięzcy.

Wyścig, podobnie jak wśród pań, rozpoczął się od mocnego tempa i utworzenia się sporej grupy na czele peletonu. Przez trzy pierwsze okrążenia jechał spora grupa kolarzy, pomiędzy którymi były sekundowe odstępy. Dopiero zbliżając się do półmetka rywalizacji odjechali Absalon, za którym ruszył Kulhavy, potem Francuz samotnie jechał na prowadzeniu. Jego przewaga nad Czechem nie była duża, ale zwiększała się z każdym kolejnym okrążeniem. Do mety były Mistrz Świata dotarł 29 sekund przed goniącym rywalem. Trzecie miejsce zajął dość niespodziewanie Maxime Marotte (BH Suntour).