Konwa 12. W Offenburgu

Puchar Świata XC #3 (28-29.05.2011, CDM, Offenburg)

Marek Konwa (Milka Trek) zajął 12. miejsce w wyścigu młodzieżowców w wyścigu Pucharu Świata w Offenburgu i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. 24. miejsce zajął Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), a 45. jego kolega klubowy, Kornel Osicki.

Marek Konwa (Milka Trek) zajął 12. miejsce w wyścigu młodzieżowców w wyścigu Pucharu Świata w Offenburgu i był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. 24. miejsce zajął Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), a 45. jego kolega klubowy, Kornel Osicki.W Offenburgu rozegrana została trzecia w tym sezonie edycja Pucharu Świata. We wcześniejszych dwóch najlepszym wynikiem młodzieżowców było trzecie miejsce Marka Konwy (Milka Trek) w Pietermaritzburgu.

W dzisiejszym wyścigu Konwa zajął dopiero 12. miejsce. Od samego startu kolarz Milka Trek plasował się na początku drugiej dziesiątki i taka sytuacja utrzymywała się praktycznie przez cały wyścig. Strata Konwy oscylowała w graniach jednej minuty.

Na metę kolarz Milka Trek wjechał 1.34 po zwycięzcy, Alexandrze Gehbauerze. Drugie miejsce zajął Markus Schulte-Luenzum (Niemcy), a trzeci był Fabien Canal (Francja). 24 miejsce, ze stratą 3.18, zajął Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), a 45. Kornel Osicki (JBG2 Professional MTB Team), który stracił 5.45.

15. miejsce w wyścigu juniorów zajął Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team), tracąc do zwycięzcy wyścigu, Jensa Schuermansa (Belgia) 2.28.