Włoszczowska szósta w Dalby Forest

Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce w wyścigu elity kobiet podczas drugiej edycji Pucharu Świata XC, rozegranej w dalby Forest. 16. miejsce, wśród zawodniczek do lat 23, zajęła wracająca do ścigania po kontuzji Paula Gorycka.

Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce w wyścigu elity kobiet podczas drugiej edycji Pucharu Świata XC, rozegranej w dalby Forest. 16. miejsce, wśród zawodniczek do lat 23, zajęła wracająca do ścigania po kontuzji Paula Gorycka.Pozostałe zawodniczki CCC Polkowice, Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz, zajęły odpowiednio 21. i 28. miejsce, a Magdalena Sadłecka nie ukończyła wyścigu. W wyścigu elity mężczyzn 54. miejsce zajął Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team).

Podczas wyścigu w Dalby Forest ścigano się w trudnych warunkach – temperatura wynosiła 10 stopni, przed wyścigiem padał deszcz i choć na krótko przed startem przestał, to w trakcie rywalizacji znów zaczął padać, zmieniając trasę w błoto.

Wyścig kobiet rozpoczął się od dobrej jazdy Włoszcowskiej, która po starcie jechała na piątej pozycji. prowadziła Chinka Chenguyan Ren, za którą jechała Julie Breset, a około 20 sekund za nimi Włoszczowska, która awansowała na trzecie miejsce po pierwszej rundzie.

Przez dwie kolejne rundy Mistrzyni Świata jechała razem Catherine Pendrel i Sabine Spitz, ale w końcówce wyścigu spadła na szóstą lokatę i na takim miejscu ukończyła wyścig. Wygrała rewelacyjna Julie Bresset, która w pierwszej edycji PŚ w RPA zajęła drugie miejsce. Druga była Annika Langvad (Dania), a trzecia Sabine Spitz (Niemcy). Włoszczowska na metę wjechała ze stratą 1.31 do zwyciężczyni, tracąc do piątej Ren 7 sekund.

21. miejsce ze stratą 5.30 zajęła Anna Szafraniec, a 28 była Aleksandra Dawidowicz, dla której był to drugi wyścig w sezonie. Magdalena Sadłecka nie ukończyła wyścigu.

W wyścigu zawodniczek do lat 23, rozgrywanym równocześnie z elitą, ósme miejsce wywalczyła Paula Gorycka, która niespełna miesiąc temu, podczas Pucharu Świata w RPA, doznała złamania kości strzałkowej i był to jej pierwszy wyścig. Zawodniczka CCC Polkowice od startu plasowała się w na początku drugiej dziesiątki, ale w końcówce spadła jeszcze o kilka pozycji i ostatecznie wyścig ukończyła na 16. miejscu. Wygrała Pauline Ferrand Prevot z Francji, przed Kathrin Stirnemann ze Szwajcarii.

W wyścigu elity mężczyzn, gdzie na starcie stanęło ponad 120 kolarzy, startował Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team). Polak zajął 54. miejsce ze stratą ponad 7 minut do zwycięzcy, Jarosława Kulhavego (Czechy), trzeciego w PŚ w RPA. Drugi, ze stratą 50 sekund był Julien Absalon (Francja), a trzeci Marco Aurelio Fontana (Włochy).