Młodzi Polacy daleko

W Dalby Forest rozpoczęła się druga edycja Pucharu Świata XC. Niestety w dwóch pierwszych wyścigach, juniorów i młodzieżowców, dwaj nasi reprezentanci Bartłomiej Wawak i Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team) zajęli odległe miejsca, a Kornel Osicki nie ukończył wyścigu.

W Dalby Forest rozpoczęła się druga edycja Pucharu Świata XC. Niestety w dwóch pierwszych wyścigach, juniorów i młodzieżowców, dwaj nasi reprezentanci – Bartłomiej Wawak i Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team) – zajęli odległe miejsca, a Kornel Osicki nie ukończył wyścigu. Zarówno Wawak jak i Brzózka zajęli w swoich wyścigach 18. miejsce. Startujący jako pierwszy juniorzy mieli do pokonania cztery rundy o długości 6km. Po słabszym starcie Wawakowi bardzo ciężko było przebijać się do przodu i odrabiać straty. Nasz reprezentant jechał pod koniec stawki i zdołał się przesunąć do przodu o cztery pozycje, co na mecie dało mu 18. miejsce. Zwyciężył Belg Jens Schuremans, który na mecie wyprzedził Szwajcara Andri Frischknechta (Scott Swisspower) i dwóch Francuzów z ekipy Scott Les Saisies, Maxima Urruty i Thibaulta Geneste.

W wyścigu młodzieżowców wśród 75 kolarzy na starcie stanęli też Piotr Brzózka i Kornel Osicki. Kolarze do lat 23 mieli do pokonania 5 rund plus 1 rundę rozpędową o łącznej długości 32km. Brzózka ukończył rywalizację na 18. miejscu, ze stratą 3.42 do Alexandra Gehbauera. Austriak o pięć sekund pokonał Gerharda Kerschbaumera (TX Active Bianchi) i o 22 Markusa Schulte-Luenzum (MIG Focus Team). Kornel Osicki z powodu defektu nie ukończył wyścigu.