ToC: Zabriske najszybszy

David Zabriskie (Garmin-Cervelo) wygrał szósty etap Tour of California, jazdę indywidualną na czas o długości 24 kilometrów. Prowadzenie w wyścigu zachował Chris Horner (Radioshack).

David Zabriskie (Garmin-Cervelo) wygrał szósty etap Tour of California, jazdę indywidualną na czas o długości 24 kilometrów. Prowadzenie w wyścigu zachował Chris Horner (Radioshack).Zabriskie pokonał 24-kilometrową trasę w 30.36, ustanawiając nowy rekord trasy. Na mecie wyprzedził o 14 sekund trzykrotnego zwycięzcę czasówki, jak i całego wyścigu, Levi Leipheimera (Radioshack). Trzecie miejsce zajął Tejay Van Garderen (HTC-Highroad), który do zwycięzcy stracił 40 sekund.

Mimo iż Chris Horner (Radioshack) pojechał dziś o prawie minutę gorzej od zwycięzcy, to jednak zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad Leipheimerem stopniała do 38 sekund.

Dobrze pojechał dziś Bartosz Huzarski (Team NetApp), który zajął 39. miejsce, tracąc do Zabriskiego 2.15, natomiast Rafał Majka (Saxo Bank Sungard), był dziś 56., wjeżdżając na metę z czasem o 2.52 gorszym od zwycięzcy.