Giro: HTC z Cavendishem i Pinottim

94. Giro d\'Italia (07.05-29.05.2011, HIS, Włochy)

Drukuj

Mark Cavendish i Marco Pinotti będą liderami amerykańskiej ekipy HTC-Highroad na 94. Giro dItalia. Obaj mają za zadanie walczyć o zwycięstwa etapowe.

Mark Cavendish i Marco Pinotti będą liderami amerykańskiej ekipy HTC-Highroad na 94. Giro d’Italia. Obaj mają za zadanie walczyć o zwycięstwa etapowe.Amerykański zespół nie ma jednego lidera na klasyfikację generalną, dlatego też będą szukali każdej okazji by zgarnąć zwycięstwo etapowe. Na sprinterskich finiszach walczyć będzie Mark Cavendish, jeden z najszybszych kolarzy w peletonie, który choć w tym sezonie nie błyszczał formą, to na Giro na pewno będzie groźny. Do pomocy będzie miał Marka Renshaw, a ten duet już nie raz pokazał rywalom plecy.

Marco Pinotti będzie chciał powalczyć o zwycięstwa na górskich etapach, podobnie jak Kanstantsin Sivtsov. Craig Lewis, Lars Bak i Alex Rasmussen skupią się na etapach pagórkowatych. Z kolei, Frantisek Rabon może, podobnie jak Pinotti, powalczyć na czasówkach.

Zespół HTC-Highroad jest też jednym z faworytów otwierającej wyścig drużynowej czasówki w Turynie. W 2009 roku właśnie po takim etapie koszulkę lidera założył Mark Cavendish.

HTC-Highroad na Giro d’Italia:
Mark Cavendish
Mark Renshaw
Marco Pinotti
Kanstantsin Sivtsov
Lars Bak
Patrick Gretsch
Craig Lewis
Frantisek Rabon
Alex Rasmussen

Fot.: Sirotti