Znakomita jazda młodzieżowców

Puchar Świata XC #1 (23.04.2011, CDM, Pietermaritzburg, RPA)

Bardzo dobrze pojechali nasi młodzieżowcy w pierwszym w tym sezonie wyścigu Pucharu Świata XC. Trzecie miejsce zajął Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team), natomiast 7. był Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team). 14. miejsce zajął Kornel Osicki (JBG2 Professional MTB Team).

Bardzo dobrze pojechali nasi młodzieżowcy w pierwszym w tym sezonie wyścigu Pucharu Świata XC. Trzecie miejsce zajął Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team), natomiast 7. był Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team). 14. miejsce zajął Kornel Osicki (JBG2 Professional MTB Team). Konwa do zwycięzcy wyścigu, Gerharda Kerschbaumera (TX Active Bianchi) stracił 1.10, natomiast do drugiego na mecie Alexandra Gehbauera (Austria) 52 sekundy.

Kolarz Milka Trek od początku wyścigu jechał w czołówce, notując bardzo dobre czasy poszczególnych okrążeń. Konwa tuż po starcie zabrał się do czołowej grupki, w której byli też Kerschbaumer i Gehbauer i ta trójka jechała z kilkunastosekundową przewagą nad grupką pościgową. W takim składzie pokonywali pierwsze trzy okrążenia i dopiero na przedostatnim okrążeniu Marek Konwa osłabł i stracił kontakt z dwójką rywali.

Na półtorej rundy do końca Konwa zaczął tracić coraz więcej do odjeżdżającej dwójki i szanse na zwycięstwo bardzo zmalały. Ostatnie okrążenie kolarz Milka Trek rozpoczynał ze stratą prawie pół minuty do prowadzących.

Na ostatniej rundzie zaliczył też upadek na zjeździe, na szczęście jego przewaga nad goniącym Fabianem Canalem (GT Skoda Chamonix) była na tyle duża, że bezpiecznie minął linię mety na trzecim miejscu.

„Jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca”
– powiedział nam Marek Konwa po wyścigu, „w tym roku poziom jest bardzo wysoki, dlatego się cieszę”.

Siódme miejsce, ze stratą 2.39, zajął Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), który praktycznie przez cały wyścig jechał w okolicach 7. pozycji. W końcówce stracił kilka miejsc i spadł na 10. lokatę, ale ostatnie okrążenie pojechał bardzo dobrze i ponownie wskoczył na siódme miejsce.

Jego kolega klubowy Kornel Osicki, który na metę przyjechał 3.37 po zwycięzcy, zajął 14. miejsce.

8 Fletcher David (Wielka Brytania) +02:47
9 Minnaard Marco (Rabobank-Giant Offroad Team) +02:58
10 Jonsson Olof (Rocky Roads-Orbea) +03:11

14 Osicki Kornel (JBG2 Professional MTB Team) +03:37