Drugi dzień torowego PŚ

Torowy Puchar Świata #3 (21-23.01.2011, Pekin, Chiny)

11. miejsce w Omnium po trzech konkurencjach zajmuje Małgorzata Wojtyra, a Kamil Kuczyński zajął 30. miejsce w keirinie w drugim dniu torowego Pucharu Świata w Pekinie.

11. miejsce w Omnium po trzech konkurencjach zajmuje Małgorzata Wojtyra, a Kamil Kuczyński zajął 30. miejsce w keirinie w drugim dniu torowego Pucharu Świata w Pekinie.W drugim dniu ścigania w Pekinie panowie rywalizowali w keirinie i kończyli rywalizację w omnium, natomiast panie walczyły o medale w sprincie indywidualnym i pierwszych trzech konkurencjach omnium.

Kamil Kuczyński jako jedyny z Polaków wystartował w keirinie, jednak ostatecznie zajął odległe, 30. miejsce. Polak rozpoczął wyścig bardzo pechowo, nie kończąc wyścigu już w pierwszej rundzie, przez co musiał walczyć w repasażach. W swoim wyścigu niestety zajął ostatnie miejsce i zakończył rywalizację na tym etapie. Zwyciężył dość niespodziewanie Nowozelandczyk Simon Van Velthooven, przed Scottem Sunderlandem (Australia) i Japończykiem Kota Asai.

Samuel Harrison (Wielka Brytania) wygrał omnium mężczyzn. Brytyjczyk po pierwszym dniu rywalizacji zajmował drugie miejsce, za Zacharym Bellem z Kanady, ale w ostatnich trzech konkurencjach – wyścigu na dochodzenie scratchu i wyścigu na 1km, zajął dwa razy 2. i raz 10. miejsce, co dało mu awans na pozycję lidera i wyprzedził Bella o 2 punkty. Trzecie miejsce zajął Roger Kluge (Niemcy), który utrzymał pozycję z dnia poprzedniego.

Lyubov Shulika (Ukraina) wygrała sprint pań, wyprzedzając w finale Litwinkę Simonę Krupeckaite. Shulika w kwalifikacjach zajęła czwarte miejsce, ustępując trzem Chinkom, Junhong, Di i Gong. W dalszej fazie rywalizacji Chinki dominowały, ale z ćwierćfinałów tylko Junhong wyszła zwycięsko. W półfinale musiała uznać wyższość Shuliki. W drugim biegu półfinałowym Krupeckaite pokonała Clarę Sanchez (Francja). Walkę o brąz wygrała Junhong, dwukrotnie pokonując Sanchez.

11. miejsce po trzech konkurencjach omnium zajmuje Małgorzata Wojtyra. Polka zajmowała 8. miejsce w wyścigu ze startu lotnego, 24. w wyścigu punktowym i 5. w wyścigu australijskim i zgromadziła łącznie 37 punktów. Pierwsza jest Tara Whitten (Kanada) z 7 punktami, za nią plasują się Pascale Jeuland (Francja) i Kirsten Wild (Holandia).