Konwa 15. w Sylvester Cyclo-cross

Marek Konwa (Shimano Polska) zajął 15. miejsce w wyścigu Sylvester Cyclo-cross rozegranym w belgijskim Bredene. Triumfował Czech Zdenek Stybar (Telenet Fidea), który w sprinterskim pojedynku pokonał Svena Nysa (Landbouwkrediet).

Marek Konwa (Shimano Polska) zajął 15. miejsce w wyścigu Sylvester Cyclo-cross rozegranym w belgijskim Bredene. Triumfował Czech Zdenek Stybar (Telenet – Fidea), który w sprinterskim pojedynku pokonał Svena Nysa (Landbouwkrediet). Dla Marka Konwy, który od lutego przyszłego roku ścigać się będzie w ekipie Milka – Trek MTB Racing Team, był to pierwszy wyścig od dwóch tygodni. Kolarz Shimano Polska miał wystartować w poświątecznych wyścigach w Belgii, jednak jego wyjazd nie doszedł do skutku.

W czwartek na trasie w Bredene Konwa uplasował się na 15. miejscu w stawce ponad 50 zawodników. Co prawda zabrakło kilku kolarzy z czołówki, ale strata Konwy do zwycięzcy – Zdenka Stybara (Telenet – Fidea), wyniosła tylko 2.48. Konwa zmagał się na trasie z problemami technicznymi, a dodatkowo leżał w kraksie, będąc zepchniętym przez innego zawodnika na barierki.

Stybar pokonał na finiszu Mistrza Belgii, Svena Nysa (Landbouwkrediet). Ta dwójka, wraz z Nielsem Albertem (BKCP Powerplus) , odjechała od rywali na początku wyścigu i między sobą walczyli o zwycięstwo. Błąd na ostatniej rundzie kosztował Alberta utratę kontaktu z rywalami, natomiast na finiszu Stybar okazał się lepszy od Nysa, odnosząc dziewiąte w sezonie zwycięstwo, a pierwsze po kontuzji, która wykluczyła go ze ścigania na miesiąc.

Oprócz Konwy w wyścigu startowali także Marek Cichosz i Wojciech Herba, zajmując odpowiednio 22. i 31. miejsce.