Morajko w Pegasus Sports

Mistrz Polski rozwiązał wcześniej podpisany kontrakt z CCC Polsat

Drukuj

Jacek Morajko, aktualny Mistrz Polski, będzie w przyszłym sezonie kolarzem australijskiej ekipy Pegasus Sports Pro Cycling Team, która ubiega się o licencję Pro Toru.<br />

Jacek Morajko, aktualny Mistrz Polski, będzie w przyszłym sezonie kolarzem australijskiej ekipy Pegasus Sports Pro Cycling Team, która ubiega się o licencję Pro Toru.
Morajko otrzymał kilka ciekawych ofert zagranicznych jednak ostatecznie zdecydował się na kontrakt z ekipą Pegasus Sports Pro Cycling Team z Australii. Morajko, ścigający się w tym sezonie w Mróz Active Jet, miał wcześniej podpisany kontrakt z zespołem CCC Polsat, jednak po rozmowach z kierownictwem zespołu udało się rozwiązać umowę, dzięki czemu Mistrz Polski będzie w przyszłym sezonie kolarzem Pegasus Sports Pro Cycling Team.

„Jestem bardzo wdzięczny Panu Dariuszowi Miłkowi, że zechciał rozwiązać ze mną kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice” – powiedział Morajko, który długo prowadził rozmowy w sprawie wcześniejszego rozwiązania umowy. „To dla mnie bardzo ważne, że dalszy rozwój mojej kariery kolarskiej będę mógł prowadzić w ekipie Pro Tour. Mimo, że podpisany już wcześniej kontrakt z ekipą CCC był dla mnie bardzo korzystny to jednak zależy mi bardzo bym mógł dalej się rozwijać a starty w gronie ekip Pro Tour w wielkich wyścigach będą w tym pomocne. I właśnie takie argumenty przekonały Pana Miłka, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję” – powiedział na stronie zespołu CCC Polsat.

Ekipa Pegasus Sports zamierza ubiegać się o licencję Pro Tour na przyszły sezon. W zespole tym ścigać się będą m.in. Robbie McEwen, Svein Tuft, Robbie Hunter, Daryl Impey czy Christian Knees. Jeśli zespół otrzymałby status Pro Tour, Morajko byłby ósmym polskim kolarzem, który ścigałby się w kolarskiej elicie.

Fot.: Krzysztof Jot