MIO: 12. miejsce Polaków

Drukuj

12. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli reprezentanci Polski w zakończonych dziś zmaganiach kolarskich podczas Młodzieżowych IO w Singapurze. Ostatniego dnia rywalizacji rozegrano wyścigi ze startu wspólnego mężczyzn i czasówkę kobiet.<br />

12. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli reprezentanci Polski w zakończonych dziś zmaganiach kolarskich podczas Młodzieżowych IO w Singapurze. Ostatniego dnia rywalizacji rozegrano wyścigi ze startu wspólnego mężczyzn i czasówkę kobiet.
Po pierwszym dniu zawodów, kiedy to rozegrano wyścigi XC, nasza reprezentacja – po szóstym miejscu Moniki Żur i czwartym Bartka Wawaka, zajmowała trzecią pozycję. 10. Miejsce Marka Kulasa w jeździe indywidualnej na czas pozwoliło utrzymać podium, jednak rywalizacja w kolejnej konkurencji – BMX – osłabiła nasze szanse na medale. Zarówno Monika Żur, jak i Michał Czerkies odpadli bowiem w ćwierćfinałach i zajęli odległe lokaty.

Przed ostatnim dniem rywalizacji nasi reprezentanci zajmowali 9. miejsce w klasyfikacji zespołowej. W niedzielę rozegrano dwa wyścigi – jazdę indywidualną na czas kobiet i wyścig ze startu wspólnego mężczyzn. W tym pierwszym z powodu kłopotów ze zdrowiem nie wystartowała Monika Żur, natomiast w wyścigu mężczyzn startowali pozostali nasi reprezentanci – Marek Kulas, Michał Czerkies i Bartek Wawak.

Najlepiej z nich spisał się Kulas, finiszując w peletonie, na 25. miejscu. 30. miejsce wywalczył Wawak, natomiast Czerkies, ze stratą ponad 11 minut, był 70.

W klasyfikacji zespołowej Polacy po ostatnim dniu spadli na 12. miejsce w stawce 32 zespołów. Zwyciężyła drużyna Kolumbii, przed Włochami i Holandią.

FOTO: Cheah Cheng Poh