Zróżnicowany skład Omega Pharma - Lotto

Belgowie stawiają na mieszankę młodości i doświadczenia

Drukuj

Doświadczenie połączone z młodością ma zapewnić udane Giro dItalia ekipie Omega Pharma Lotto. Belgowie, choć nie stawiają sobie wygórowanych celów, to mają nadzieję na wysokie miejsce Daniela Moreno.<br />

Doświadczenie połączone z młodością ma zapewnić udane Giro d’Italia ekipie Omega – Pharma Lotto. Belgowie, choć nie stawiają sobie wygórowanych celów, to mają nadzieję na wysokie miejsce Daniela Moreno.
Po udanej kampanii wiosennej, kiedy to Philippe Gilbert odniósł zwycięstwo w Amstel Gold Race i plasował się w czołówce Fleche Wallonne i Liege – Bastogne – Liege, ekipa Omega Pharma – Lotto przystępuje do pierwszego z Wielkich Tour’ów ze znacznie mniejszymi oczekiwaniami.

Liderem zespołu powinien być Dani Moreno. Hiszpan stawia sobie za cel pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej, a to, że potrafi ścigać się w wyścigach wieloetapowych pokazał choćby w ubiegłym roku na Tour de Pologne, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w hiszpańskiej Vuelcie był 11. Szanse na wysokie miejsce ma także Matt Lloyd, Australijczyk, który w 2006 roku był trzeci w Baby Giro.

Doświadczeni Sebastian Lang, Charles Wegelius i Olivier Kaisen będą kierować swoimi młodszymi kolegami: Janem Bakelants’em – byłym zwycięzcą Tour de L’Avenir, Michielem Elijzen i Adamem Blyth. Francis De Greef, były Mistrz Belgii do lat 23 w jeździe na czas będzie chciał sprawić niespodziankę podczas jednej z czasówek.

Omega Pharma – Lotto na Giro d’Italia 2010:
Jan Bakelants (BEL)
Adam Blythe (GBR)
Francis De Greef (BEL)
Michiel Elijzen (NED)
Olivier Kaisen (BEL)
Sebastian Lang (GER)
Matthew Lloyd (AUS)
Daniel Moreno Fernandez (SPA)
Charles Wegelius (GBR)

FOTO: Sirotti