Polacy w Kamptal Klassik Trophy

W minioną niedziele rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Austrii - Kamptal Klassik Trophy. Bliskość z granicą Czech spowodowała, że na starcie pojawiło się wielu Polaków.<br />

Kamptal Klassik Trophy rozgrywany był przy granicy z Czechami, toteż na start w tym wyścigu zdecydowali się także kolarze z polski, m.in. z ekipy MTB Silesia Rybnik, KTM Racing Team czy DEK Meble Cyclo-Korona Kielce.

W kategorii elity kobiet, w której zwyciężyła Anna Szafraniec (JBG2), ósme miejsce zajęła Katarzyna Solus – Mijkowicz z ekipy DEK Meble Cyclo-Korona Kielce (strata 1 rundy), natomiast Paulina Hebisz (MTB Silesia Rybnik) była 14.

Wśród juniorów, gdzie drugie miejsce zajął Bartłomiej Wawak, kolejnym Polakiem w klasyfikacji końcowej był Łukasz Sycz (MTB Silesia Rybnik), zajmując 13. pozycję, a jego klubowy kolega, Adam Rodacki, był 18. w tej kategorii. W juniorkach trzecie miejsce zajęła Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała), a piąte Dorota Silarska (KTM Racing Team Złoty Stok).

W wyścigu elity 22. miejsce zajął Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), tracąc do zwycięzcy, Jaroslava Kuhlavego 12 minut, przyjeżdżając na metę tuż przed Maciejem Dombrowskim (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce), który był 24. 27. Był Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe), 33. Rafał Fijałkowski (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce.) , 43 Adrian Rzeszutko (MTB Silesia Rybnik), 50. Damian Walczak (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce.) 53. Bartosz Łysak (KTM Racing Team Złoty Stok), 62. Piotr Kurczab (KTM Racing Team Złoty Stok), 67. Rafał Alchimowicz (KTM Racing Team Złoty Stok), 73. Paweł Wojczal (KTM Racing Team Złoty Stok), 78. Paweł Bartkowiak (MTB Silesia Rybnik), 80. Marcin Kawalec (KTM Racing Team Złoty Stok). Wyścigu nie ukończyli Rafał Hebisz, Maciej Adamczyk i Tomasz Dygacz.

Elita kobiet:

1 Szafraniec Anna JBG-2 Professional MTB Team 01:44:23
9 Solus-Mijkowicz Katarzyna DEK Meble Cyclo-Korona Kielce  +1 okrążenie (01:37:20)
13 Hebisz Paulina MTB Silesia Rybnik +1 okrążenie (01:45:05)