Z peletonu...

Pauwels, Ullrich, Arvesen, Sanchez, Vinokourov

Drukuj

Kevin Pauwels jest bliski przejścia do ekipy Sunweb Revor. Według dziennika Het Laatste Nieuws 25-letni Belg prowadzi rozmowy z potencjalnym nowym pracodawcą i jutro ma dojść do podpisania kontraktu. Danny De Bie, menedżer Telenet Fidea, nie zaprzeczył informacjom o ewentualnym odejściu Pauwelsa.<br /> <br />

Kevin Pauwels jest bliski przejścia do ekipy Sunweb Revor. Według dziennika Het Laatste Nieuws 25-letni Belg prowadzi rozmowy z potencjalnym nowym pracodawcą i jutro ma dojść do podpisania kontraktu. Danny De Bie, menedżer Telenet Fidea, nie zaprzeczył informacjom o ewentualnym odejściu Pauwelsa.

Jan Ullrich będzie mógł zatrzymać złoty medal Igrzysk Olimpijskich, który wywalczył w Sydney w 2000 roku. Niemiec, który był podejrzany o stosowanie dopingu i zamieszany w Aferę Puerto, został oczyszczony z zarzutów MKOl o stosowanie dopingu także podczas IO w 2000 roku. MKOl swoją decyzję tłumaczy brakiem wystarczających dowodów by ukarać Niemca.

Kurt Asle Arvesen uczestniczył w kraksie na drugim etapie Tour of Qatar i trafił do szpitala ze złamanym obojczykiem. Do upadku doszło jeszcze przed startem ostrym wyścigu. Podczas ubiegłorocznego Tour de France Arvesen także złamał obojczyk i potem musiał poddać się operacji kontuzjowanej ręki. Nie wiadomo na razie jak długo Norwer będzie pauzował.

Luis Leon Sanchez nie wystartuje w tegorocznym Paryż – Nicea. Hiszpan, który w ubiegłym roku wygrał wyścig, przyznał, że nie chce startować po presją obrony tytułu i zamierza wystartować w Tirreno Adriatico.

Alexandre Vinokourov będzie liderem Astany na rozpoczynający się w środę Tour of the Mediterranean. Kazach, który w ubiegłym roku wrócił po dwuletniej dyskwalifikacji za doping podczas TdF 2007, będzie walczył o zwycięstwo m.in. z Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne), który także ma wystartować we francuskim wyścigu.