Z peletonu...

Duenas, Allan Davis, Scott Davis, Di Luca, Gilbert, Veloso

Drukuj

Moises Duenas zakończył odbywanie rocznej kary zawieszenia za doping podczas Tour de France 2008 i może bez przeszkód szukać nowego zespołu. Hiszpan został początkowo zawieszony na dwa lata, jednak dzięki jego współpracy z Hiszpańskim Królewskim Związkiem Kolarskim, kara została zmniejszona do roku.<br />

Moises Duenas zakończył odbywanie rocznej kary zawieszenia za doping podczas Tour de France 2008 i może bez przeszkód szukać nowego zespołu. Hiszpan został początkowo zawieszony na dwa lata, jednak dzięki jego współpracy z Hiszpańskim Królewskim Związkiem Kolarskim, kara została zmniejszona do roku.
Były kolarz Barloworld zdaje sobie sprawę, że zbliża się początek kolejnego sezonu, jednak nie traci nadziei na znalezienie nowej ekipy.

Bracia Allan i Scott Davis będą od przyszłego sezonu kolarzami Astany. Allan, młodszy z braci, był już w przeszłości kolarzem kazachskiej drużyny w 2006 roku, a ostatnio ścigał się w ekpie Quick Step, lecz ta nie przedłużyła z nim kontraktu. Scott, w przeszłości kolarz ekip T-Mobile i Ceramica Panaria, ostatnio ścigał się w australijskiej ekipie Continental – Fly V Australia.

Na 1 lutego Włoski Komitet Olimpijski wyznaczył datę przesłuchania Danilo Di Luki w sprawie dotyczącej stosowania środków dopingowych przez byłego kolarza LPR. Włoch został przyłapany na stosowaniu CERA podczas tegorocznego Giro d’Italia, za co grozi mu kara trzech lat zawieszenia oraz grzywna finansowa.

Philippe Gilbert został wybrany najlepszym sportowcem Belgii ubiegłego sezonu. Kolarz Silence – Lotto, który został wybrany także najlepszym kolarzem ubiegłego roku, zwycięstwo zawdzięcza między innymi wygranym wyścigom Paryż – Tours i Giro di Lombardia. W pierwszej piątce plebiscytu znalazło się łącznie aż czterech kolarzy – oprócz Gilberta także Tom Boonen, a także dwaj czołowi kolarze przełajowi – Niels Albert i Sven Nys.

Gustav Cesar Veloso (Xacobeo Galicia), zwycięzca 9. etapu tegorocznego Vuelta a Espana, złamał obojczyk podczas treningu na rowerze górskim. Hiszpan jest już po operacji kontuzjowanej kości i wkrótce rozpocznie rehabilitację.

FOTO: Sirotti