Keisse w Quick Step

Belgijski torowiec będzie pomagał Boonenowi

Drukuj

Belgijska gwiazda wyścigów sześciodniowych na torze, Iljo Keisse, podpisał kontrakt z ekipą Quick Step. W przyszłym sezonie Keisse będzie miał za zadanie pomagać Tomowi Boonenowi podczas sprinterskich finiszów.<br />

Belgijska gwiazda wyścigów sześciodniowych na torze, Iljo Keisse, podpisał kontrakt z ekipą Quick Step. W przyszłym sezonie Keisse będzie miał za zadanie pomagać Tomowi Boonenowi podczas sprinterskich finiszów.
Keisse, który jest jednym z najlepszych na świecie kolarzy specjalizujących się w wyścigach sześciodniowych, niedawno został oczyszczony z zarzutu stosowania niedozwolonych środków i powrócił do ścigania.

Po jego powrocie, menedżer ekipy Quick Step, Patrick Lefevere, zaproponował mu angaż w swojej drużynie na przyszły sezon. Keisse, oprócz startów na torze, miałby również brać udział w wyścigach szosowych, na których byłby jednym z pomocników Toma Boonena.

Belg podpisał roczny kontrakt z Quick Step, z możliwością przedłużenia do 2011 roku. „Liczymy na umiejętności sprinterskie Iljo. Wierzę, że na finiszach, ze swoją prędkością, będzie pomocny dla Toma Boonena, a w mniejszych wyścigach pewnie dostanie swoją szansę” – powiedział Lefevere.

Keisse z kolei przyznaje, że oprócz wyścigów szosowych, zamierza kontynuować swoją karierę na torze. „To jest spełnienie marzeń” – przyznał, „Quick Step to bardzo mocna drużyna i od moich kolegów mogę się dużo nauczyć”. W najbliższym czasie Belg skoncentruje się jeszcze na wyścigach na torze i marcowych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze, by potem już skupić się na szosie.