Dwa złote medale Natalii Rutkowskiej

Torowe Mistrzostwa Polski 2009 (11-13.09.2009, Pruszków)

Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, które w dniach 11-13 września odbywają się na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena. W sobotę rozegrano sześć kolejnych finałów i w klasyfikacji medalowej klubów na prowadzeniu umocnił się PTC Pruszków.<br />

Zawodnicy PTC maja na koncie 14 krążków: 6 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe. Drugie miejsce w tej tabeli zajmuje ALKS Stal Grudziądz (10 medali - 3, 3, 4), a trzecie MKS-EMDEK-BUDOPOL Bydgoszcz (2 złote medale).

Jedną z ważniejszych wiadomości dnia jest to, że mistrzem Polski w wyścigu punktowym został Łukasz Bujko (PTC Pruszków), a nie Rafał Ratajczyk (Gryf Szczecin), który był faworytem tej rywalizacji. Brąz w tej emocjonującej i porywającej rywalizacji zdobył Piotr Kasperkiewicz (KTK Kalisz).

Widowisko było doprawdy wspaniałe, a rywalizacja zacięta aż do ostatniego finiszu. Bujko zgromadził tyle samo punktów co Ratajczyk, ale o jego triumfie zadecydowało miejsce na końcowym finiszu.

W wyścigu punktowym kobiet złoty medal wywalczyła rewelacyjna Natalia Rutkowska (PTC Pruszków), która przecież tego dnia, kilka godzin wcześniej została mistrzynią Polski w sprincie indywidualnym kobiet. Rutkowska zgromadziła 32 punkty, tylko o jedno oczko więcej niż wicemistrzyni - Katarzyna Pawłowska (UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK). Brązowy medal wywalczyła Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz).

Wspominana już Natalia Rutkowska (PTC Pruszków) została także mistrzynią Polski w kategorii elita kobiet w sprincie indywidualnym. W "bratobójczym" pojedynku finałowym pokonała klubową, utytułowaną koleżankę Aleksandrę Drejgier. wynik tego pojedynku trzeba uznać za niespodziankę.
Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Renata Dąbrowska, która także reprezentuje PTC Pruszków. Dąbrowska w walce o brąz pokonała Żanetę Komoś z Kross Ziemia Darłowska.

Królem sprintu tegorocznych mistrzostw Polski okazał się Łukasz Kwiatkowski (ALKS Stal Grudziądz), który w pięknym stylu został mistrzem Polski w sprincie indywidualnym mężczyzn na welodromie BGŻ Arena w Pruszkowie. Srebro wywalczył jego młodszy klubowy kolega Adrian Tekliński, a brąz sensacyjny Damian Zieliński (Gryf Szczecin), który po dłuższej przerwie wraca do rywalizacji na torze i walki o miejsce w reprezentacji trenera Grzegorza Krejnera.
W walce o trzecie miejsce Zieliński pokonał Kamila Kuczyńskiego (PTC Pruszków).

W sobotę o medale pasjonujące pojedynki przeprowadziły męskie drużuny na 4000 metrów. Oba wyścigi finałowe, ten o złoto i ten o brąz zakończyły się doścignięciem. W rywalizacji o złoty medal bezkonkurencyjni po raz wtóry okazali się zawodnicy ALSK Stal Grudziądz, którzy w finale zdeklasowali rywali z KTK Kalisz dościgając ich, co powoduje zakończenie wyścigu.

Podobny scenariusz miał miejsce podczas Finału B, czyli wyścigu o brązowy medal. Tu zmierzyły się ekipy: PTC Pruszków oraz ALKS "STAL" Grudziądz II. Tu kolarze z Grudziądza, a dokładnie drugi skład, musieli uznać wyższość gospodarzy z Pruszkowa, którzy doścignęli ich w trakcie rywalizacji.

Podczas ostatniego dnia rywalizacji przewidziano finały sprintu drużynowego oraz madisonu. Ostatnimi finałami wśród kobiet i mężczyzn będzie popularny wyścig "na kreskę" czyli scratch.

Serdecznie zapraszamy wszystkich - wstęp wolny!