Z peletonu...

Nibali, Engels, Bichot, Kloeden, Rabobank

Drukuj

Vincenzo Nibali (Lampre) uczestniczył dziś w kraksie na piątym etapie Eneco Tour i doznał kontuzji lewego obojczyka. Nibali uczestniczył w ucieczce, która dojechała do mety, jednak upadł na 2,5km do mety. <br />

Vincenzo Nibali (Lampre) uczestniczył dziś w kraksie na piątym etapie Eneco Tour i doznał kontuzji lewego obojczyka. Nibali uczestniczył w ucieczce, która dojechała do mety, jednak upadł na 2,5km do mety.
W najbliższym czasie Włoch przejdzie operacje, jednak wiadomo już, że Nibali nie wystartuje w Mistrzostwach Świata w Mendrisio, a jego sezon praktycznie już się skończył.

Addy Engels przedłużył kontrakt z ekipą Quick Step do 2010 roku. 32 letni Holender, który do ekipy Patrika Lefevere przeszedł z Bankgiroloterij w 2005 roku jest byłym Mistrzem Holandii do lat 23. W swoim jedynym starcie w Tour de France, w 2002 roku, zajął 94. miejsce.

Freddy Bichot w przyszłym sezonie dołączy do ekipy BBox Telecom. Francuz obecnie jeździ w drużynie Agritubel, która jednak z końcem sezonu przestanie istnieć. Bichot podpisał z zespołem Jeana-René Bernaudeau roczny kontrakt.

Andreas Kloeden nie wystąpi we Vuelta a Espana, choć znalazł się na wstępnej liście startowej wyścigu. Niemiec z Astany doznał kontuzji nadgarstka podczas odbywającego się właśnie Eneco Tour, jednak jak poinformował rzecznik zespołu, Philippe Maertens, nie to jest przyczyną absencji Kloedena, gdyż już na krótko po Tour de France Niemiec postanowił, że nie weźmie udziału w Hiszpańskim wyścigu.

Holendrzy z Rabobanku podali skład na Vueltę. Liderem ekipy będzie Robert Gesink, który z pewnością liczyć będzie na odbicie sobie nieudanego Tour de France, kiedy to z powodu kontuzji nadgarstka musiał wycofać się z wyścigu. Także Juan Manuel Garate, zwycięzca etapu na Mont Ventoux znalazł uznanie kierownictwa zespołu. Lars Boom, znakomity przełajowiec, także znalazł się w składzie, podobnie jak Koos Morenhout i Pieter Weening.

Rabobank:

Robert Gesink, Koos Moerenhout, Bram Tankink, Pieter Weening, Tom Leezer, Lars Booms, Oscar Freire, Juan Manuel Garate, Paul Martens