Armstrong chce wygrać Leadville 100

Ameryknani zamierza pobić rekord trasy

Lance Armstrong otwarcie mówi o zwycięstwie w jutrzejszym wyścigu Leadville Trail 100. Amerykanin zapowiada także atak na rekord trasy, który wynosi 6:45:45 . Jego głównym rywalem będzie David Wiens, sześciokrotny zwycięzca tego wyścigu.

Lance Armstrong otwarcie mówi o zwycięstwie w jutrzejszym wyścigu Leadville Trail 100. Amerykanin zapowiada także atak na rekord trasy, który wynosi 6:45:45 . Jego głównym rywalem będzie David Wiens, sześciokrotny zwycięzca tego wyścigu.Armstrong startował już w Leadvile 100 w ubiegłym roku, jeszcze przed ogłoszeniem powrotu do zawodowego peletonu. Amerykanin zaprezentował się z bardzo dobrej strony, przez ponad 130km (ze 160km) jadąc razem z Wiensem i odpadł dopiero w końcówce, przyjeżdżając na metę zaledwie 2 minuty po zwycięzcy.

Tym razem Amerykanin bardzo poważnie traktuje start w tym wyścigu. Przez ostatnie dni, po krótkim odpoczynku po Tour de France, gdzie zajął trzecie miejsce, przygotowywał się w Colorado, wraz z kilkoma innymi znakomitymi kolarzami MTB, Manuelem Prado i Maxem Taam’em, trzecim i szóstym kolarzem zeszłorocznego wyścigu, a ostatnio wygrał też Mistrzostwa Colorado w XC.

Najgroźniejszym rywalem Armstronga i zarazem wciąż największym faworytem wyścigu będzie jego sześciokrotny zwycięzca, 44-letni David Wiens. Wiens do jutrzejszego wyścigu przygotowywał się m.in. startując w tegorocznym TransAlpie, gdzie w parze z Albanem Lakatą zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.