Drużynówka dla Columbii

63. Tour de Romandie (28.04-03.05.2009, Pro Tour, Szwajcaria), etap 3., Yverdon-les-Bains - Yverdon-les-Bains (TTT), 14.8km

Ekipa Columbia Highroad wygrała 3. etap Tour de Romandie, jazdę drużynową na czas i wyprowadziła na prowadzenie swojego lidera, Frantiska Rabona. Drużyna Sylwestra Szmyda, Liquigas, zajęła 4. miejsce.

Ekipa Columbia – Highroad wygrała 3. etap Tour de Romandie, jazdę drużynową na czas i wyprowadziła na prowadzenie swojego lidera, Frantiska Rabona. Drużyna Sylwestra Szmyda, Liquigas, zajęła 4. miejsce.
Ekipa Columbii, prowadzona m.in. przez Rabona, który jest Mistrzem Czech w jeździe indywidualnej na czas, wykręciła najlepszy rezultat na 14,8km trasie.

Drugie miejsce ze stratą 10 sekund zajęła drużyna Caisse d’Epargne, natomiast trzecie duńska ekipa Saxo Bank (16 sekund straty).Takie wyniki oznaczają, że w klasyfikacji generalnej po tym etapie różnice między czołowymi kolarzami są minimalne. Prowadzenie w wyścigu odzyskał Rabon, który najlepszy był także po prologu, natomiast zaledwie sekundę za nim plasuje się Lars Bak (Saxo Bank). Dotychczasowy lider, Gregory Rast, nie mógł utrzymać tempa swoich kolegów z drużyny i stracił ponad minutę na tym etapie.

Czwarte miejsce ekipy Liquigas i strata 24 sekund do zwycięzców oznacza, że Polak jeżdżący w tej drużynie, Sylwester Szmyd, awansował na 19. pozycję i traci 45 sekund do lidera.