Serpa wygrywa w Malezji

14. Tour de Langkawi (9-15.02.2009, 2.HC, Malezja)

Jose Serpa, kolarz ekipy Serramenti PVC wygrał 14. edycję Tour de Langkawi. 34. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął jedyny Polak startujący w wyścigu, Bartosz Huzarski z ekipy ISD.

Kolarze Serramenti PVC zdominowali azjatycki wyścig, wygrywając pięć z siedmiu etapów i klasyfikację drużynową. Czterokrotnie najlepszy był sprinter tej drużyny, Mattia Gavazzi, który także na pozostałych etapach meldował się w czołówce i dzięki temu wygrał klasyfikację sprinterską.

Z kolei Serpa odniósł zwycięstwo na najważniejszym, piątym etapie, który jak się okazało był decydujący jeśli chodzi o klasyfikację generalną. Uzyskana na mecie przewaga nad rywalami pozwoliła mu na odniesienie końcowego zwycięstwa.

Dość aktywnie jechał jedyny Polak w wyścigu, Bartosz Huzarski (ISD), który po pierwszych etapach miał niewielką stratę do lidera (wtedy Gavazzi’ego) a także zdobył kilka punktów do klasyfikacji górskiej. Polaka często można było zobaczyć także na czele peletonu, nadającego mocne tempo w grupie zasadniczej. W całym wyścigu Polak spisał się dość dobrze i ostatecznie zajął 34. miejsce w klasyfikacji, ze stratą ponad 9 minut do zwycięzcy i był najlepszym kolarzem swojej drużyny.