Armstrong wystartuje w ToQ 2010

Amerykanin zapewnił organizatorów o swoim starcie

Lance Armstrong zapowiedział dziś swój udział w przyszłorocznej edycji Tour of Qatar. Kolarz Astany poinformował o swoich planach Eddy Merckxa, jednego z dyrektorów wyścigu.


„Rozmawiałem wczoraj telefonicznie z Armstrongiem, kiedy akurat ten miał spotkanie z moim synem [Axel Merckx, syn Eddiego jest dyrektorem sportowym Team Livestrong, drużyny młodzieżowej, której właścicielem jest Armstrong], Lance powiedział, że w przyszłym roku przyjedzie do Kataru” – mówił Kanibal.

Merckx ostrzegł jednak Amerykanina przed trudami wyścigu – „mówiłem mu, że to ciężki wyścig. Jeden z etapów kolarze przejechali ze średnią ponad 54 km/h” – był jednak bardzo zadowolony z decyzji 7-krotnego zwycięzcy Tour de France. Według Merckx’a Arsmtrong przyznał, że gdyby nie start w Australii w Tour Down Under, z pewnością wybrał by właśnie ToQ na swój pierwszy wyścig po ponad trzech latach przerwy.

Deklaracja Armstronga oznacza, że kolarz Astany na pewno ścigać się będzie także w kolejnym sezonie, co do tej pory było przedmiotem wielu spekulacji.

Podobne artykuły