68. Zesdaagse Vlaanderen

18-23.11.08, 6D1, Gandawa, Belgia. Keisse i Bartko po raz trzeci

Drukuj

Iljo Keisse i Robert Bartko zwyciężyli w sześciodniówce rozgrywanej w Gandawie.

Iljo Keisse i Robert Bartko zwyciężyli w sześciodniówce rozgrywanej w Gandawie.Zawodnicy drużyny Topsport Vlaanderen odnieśli bardzo przekonywujące zwycięstwo, o prawie 100 punktów wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Erika Zabela i Leifa Lampatera.

Keisse i Bartko, którzy zwyciężali poprzedniej edycji tej imprezy, już w pierwszym dniu pokazali, że i tym razem należą do grona faworytów. Para ta wygrała tego dnia trzy konkurencje, w kilku innych plasując się w czołówce, co pozwoliło im na zgromadzenie 82 punktów i sporą przewagę nad Zabelem i Lampaterem (Mega Doe-Het-Zelf Deschacht).

W kolejnych dniach, kiedy to na torze Kuipke rozgrywane były m.in. madison, wyścig punktowy, sprint na 500m, wyścig za motorynką, czy scratch, dzięki konsekwentnej jeździe kolarze Topsport Vlaanderen umacniali się na prowadzeniu.

Piątego dnia zawodów musieli jednak ustąpić Zabelowi i Lampaterowi. Niemiecka para zdołała nadrobić jedno okrążenie nad rywalami, co oznaczało (mimo mniejszej ilości punktów), że to właśnie oni wyszli na prowadzenie w klasyfikacji.

Walka o końcowe zwycięstwo miała więc rozstrzygnąć się ostatniego dnia. Przed rozpoczęciem rywalizacji Keisse i Bartko wciąż mieli jedno okrążenie straty do prowadzących Zabela i Lampatera, jednak punkty uzyskane za zwycięstwo w wyścigu na 500 metrów pozwoliło im ponownie wyjść na prowadzenie w klasyfikacji (zgodnie z przepisami za każde zgromadzone 100 punktów drużyny zyskują jedno dodatkowe okrążenie nad rywalami). Swoją dominację potwierdzili jeszcze w ostatnim wyścigu - Madisonie, kiedy to również zdołali nadrobić okrążenie nad resztą stawki.

W klasyfikacji końcowej Keisse i Bartko wyprzedzili dwójkę Zabel – Lampater, trzecie miejsce zajęli natomiast De Ketele i Beikirch.

Wyniki:
1 Iljo Keisse (BEL) / Robert Bartko (GER) Topsport Vlaanderen 436 pkt

- 1 okrążenie
2 Erik Zabel (GER) / Leif Lampater (GER) Mega Doe-Het-Zelf Deschacht 348 pkt
3 Kenny De Ketele (BEL) / Andreas Beikirch (GER) Capri-Sonne 271
4 Bruno Risi (SWI) / Alexander Aeschbach (SWI) Mercator 242

- 7 okrążeń
5 Danny Stam (NED) / Peter Schep (NED) VDK Spaarbank 205 pkt

- 15 okrążeń
6 Tim Mertens (BEL) / Andreas Muller (GER) JDK 276 pkt

- 17 okrążeń

7 Casper Jörgensen (DEN) / Jens-Erik Madsen (DEN) Jartazi 228 pkt
- 22 okrążenia
8 Leon Van Bon (NED) / Pim Ligthart (NED) Fischer 302 pkt

- 28 okrążeń
9 Dimitri De Fauw (BEL) / Steven Deneef (BEL) Camoso 251 pkt
10 Luke Roberts (AUS) / Marc Hester (DEN) Callant - Groep 162 pkt

- 31 okrążeń
11 Angelo Ciccone (ITA) / Fabio Masotti (ITA) Geka Kaas 182 pkt