Bettini planuje koniec kariery.

Drukuj

Paolo Bettini oświadczył, że po tegorocznych Mistrzostwach Świata zakończy karierę. Kolarz Quick Step, który z zamiarem wycofania się z kolarstwa nosił się już w tamtym sezonie nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu ze swoją ekipą, natomiast propozycje od innych drużyn nie spełniały oczekiwań Włocha

Paolo Bettini oświadczył, że po tegorocznych Mistrzostwach Świata zakończy karierę. Kolarz Quick Step, który z zamiarem wycofania się z kolarstwa nosił się już w tamtym sezonie nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu ze swoją ekipą, natomiast propozycje od innych drużyn nie spełniały oczekiwań Włocha.

„Wiele nad tym myślałem przez ostatnie miesiące i ta decyzja powoli dojrzewała w mojej głowie. Na spokojnie podjąłem decyzją o zakończeniu kariery” – powiedział dwukrotny Mistrz Świata i dodał, że jest to ostateczna decyzja – „jestem pewien, że mój wybór jest słuszny. Miałem wiele czasu, żeby nad tym pomyśleć”.

Bettini, który będzie starał się wywalczyć trzeci z rzędu (historyczny) tytuł Mistrza Świata, podziękował przede wszystkim swoim byłym ekipom Mapei i Quick Step oraz pierwszemu dyrektorowi sportowemu, Giancarlo Ferettiemu.

„W niedzielę po raz ostatni będę się ścigać” – powiedział Mistrz Świata. „Cieszę się, że w swoim ostatnim wyścigu będę mógł wystąpić z numerem 1.” – zakończył.
Bettini jest jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy ostatnich czasów. Dwukrotnie sięgał po Mistrzostwo Świata, wygrywał etapy podczas Tdf i Vuelty, a także wyścigi Milan-San Remo, Liege-Bastogne-Liege, jest także Mistrzem Olimpijskim z Sydney.

Obserwuj nas w Google News

Subskrybuj