19. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

(2-6.07.2008) Etap 6

Niemiec Andre Schulze został zwycięzcą 6., najdłuższego etapu tegorocznego Wyścigu Slidarności i Olimpijczyków.

Jest to już drugie zwycięstwo kolarza PSK Whirlpool w tym wyścigu - wcześniej triumfował na pierwszym etapie. Koszulkę lidera wyścigu obronił kolarz DHL-Author, Łukasz Bodnar.

Dzisiejszy etap, na którym kolarze do pokonania mieli liczne premie górskie, stał pod znakiem ucieczek. Próbowali m.in. Marcin Gębka (Reprezentacja Polski) oraz jego kolega z drużyny Marek Rutkiewicz, czy Krzysztof Krzywy (Kalev Sport). Potem na prowadzeniu przez pewien czas utrzymywali się Piotr Chmielewski (Reprezentacja Polski) oraz Benjamin Riemer (LKT Team Brandenburg), lecz rozpędzony peleton, głównie za sprawą ekipy CCC Polsat zdołał dogonić uciekinierów i do mety w Nowym Sączu znów dojechał cały peleton. Najlepszy ponownie okazał się Schulze, który na kresce wyprzedził Krzysztofa Jeżowskiego oraz Marka Wesołego (obaj CCC Polsat). Lider wyścigu, Łukasz Bodnar przyjechał na metę w peletonie i obronił przodownictwo w wyścigu.

Jutrzejszy, ostatni już etap (z Wadowic do Jastrzębia Zdroju, dł. 164km) zadecyduje o tym, czy łukasz Bodnar zdoła obronić pozycję lidera wyśćigu i tym samym powtórzyć sukces sprzed roku.

Podobne artykuły