Lubelski Wyścig 3-majowy

(kat.1.2, Pro Liga, 3.05). Mróz wygrywa sprint. Zmiana lidera

Mateusz Mróz z ekipy CCC Polsat został zwycięzcą drugiego wyścigu z cyklu Pro Ligi - Lubelskiego Wyścigu 3-majowego. Na finiszu Mróz okazał się lepszy Marka Rutkiewicza z Mróz Action Uniqa, a trzeci był kolarz DHL-Author, Dariusz Baranowski.

Mateusz Mróz z ekipy CCC Polsat został zwycięzcą drugiego wyścigu z cyklu Pro Ligi - Lubelskiego Wyścigu 3-majowego. Na finiszu Mróz okazał się lepszy Marka Rutkiewicza z Mróz Action Uniqa, a trzeci był kolarz DHL-Author, Dariusz Baranowski.Kolarzom nie sprzyjała pogoda. Padający deszcz i silny wiatr spowodował, że peleton rozerwał się na wiele mniejszych grup i w konsekwencji wyścig ukończyło jedynie 19 zawodników. Kolarze do pokonania mieli 12 rund, z których każda liczyła po 11km. Na jednej z ostatnich rund uformowała się ucieczka, w której znalazło się siedmiu kolarzy. Z uciekającej grupy najlepszy na finiszu okazał się Mateusz Mróz i tym samym ekipa CCC Polsat ma na swoim koncie już dwie wygrane w tegorocznym cyklu Pro Ligi. Na piątym miejscu finiszował Artur Detko z DHL-Author i dzięki drugiemu miejscu w poprzednim wyścigu (Memoriale Andrzeja Trochanowskiego) objął prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej Pro Ligi.

Następny wyścig cyklu Pro Ligi, Szlakiem Grodów Piastowskich, odbędzie się w dniach 8-11 maja.