20. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego

(1.2, Pro Liga, 1.05). Kiendyś najlepszy z uciekinierów

Tomasz Kiendyś wygrał pierwszy wyścig z tegorocznego cyklu Pro Ligi - Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Tomasz Kiendyś wygrał pierwszy wyścig z tegorocznego cyklu Pro Ligi - Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.Na mecie w Baboszewie zawodnik CCC Polsat wyprzedził Artura Detko (DHL-Autor) i Czecha Pavla Zittę z ekipy Euroregion Nysa.

Wyścig stał pod znakiem ucieczek. Wielu kolarzy szukało swoich szans i próbowali odjechać od peletonu. Dodatkowo silny wiatr sprawiał, że peleton często dzielił się na mniejsze grupki. W pewnym momencie na czele uformowała się ponad 20 osobowa grupa, w której byli m.in. Adam Wadecki (Kalev), Marek Cichosz(Legia), zawodnicy CCC Polsat - Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Paweł Szaniawski oraz DHL-Author - Artur Detko, Dariusz Baranowski, Łukasz Bodnar a także Marcin Gębka, Marek Rutkiewicz oraz Wojciech Pawlak (wszyscy Mróz Action Uniqa) i wspomniany wcześniej Zitta. Peleton nie spieszył się z gonieniem grupy i dzięki temu uzyskała ona ponad 5 minut przewagi.

Na ostatnich kilometrach – rundach o długości 10km wokół Baboszewa, od grupy oderwało się trzech kolarzy – Kiendyś, Detko i Zitta i w takiej samej kolejności, 3 sekundy przed resztą grupy, wjechali oni na metę.

Dzieki zwycięstwu w czwartkowym wyścigu Tomasz Kiendyś został pierwszym liderem Pro Ligi w sezonie 2008.