Ścigali się przełajowcy.

<p>W poniedziałek, w belgijskiej miejscowości Sint-Niklaas, odbyły się zawody przełajowe klasy C2. Mimo niezbyt dobrej pogody (około 0 st. Celsjusza i silny wiatr) na starcie zjawiło się koło 150-ciu kolarzy, startujących w sześciu kategoriach.</p>

Na uwagę zasługuję fakt, że po raz kolejny dobry występ zanotowali nasi zawodnicy. W wyścigu Elity/U-23 Marek Cichosz zajął 9. miejsce ze stratą zaledwie 34 sekund do zwycięzcy. Sylwester Janiszewski i Tomasz Repiński zajęli odpowiednio 15. i 17. miejsce, natomiast Fabian Breziński przyjechał na metę 31. już ze stratą jednego okrążenia. Wyścig wygrał Belg Rob Peeters z ekipy Landbouwkrediet – Tönissteiner, który wyprzedził dwóch zawodników Palmans-Cras, Radomira Simunka i Dietera Vanthourenhouta. W wyścigu juniorów znakomicie spisał się Andrzej Bartkiewicz, który zajął miejsce tuż za podium, a drugi z naszych reprezentantów, Paweł Franczak był na mecie dziesiąty.

10 Paweł Franczak (Pol) 1.47

Z kolei na naszym podwórku odbywały się zawody Pucharu Polski. W sobotę oraz niedzielę ścigano się w Ełku, o puchar prezydenta Ełku oraz starosty ełckiego. Najlepszy okazał się Andrzej Kaiser z grupy DHL-Author. Wyprzedził Tadeusza Korzeniewskiego z ekipy Limaro Corratec Kórnik oraz Bartosza Banacha z Floty Gdynia.

Zawody te były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Przełajowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się 6 stycznia w Złotym Potoku. Zawodnicy ścigać się będą w kategoriach: juniorka młodsza, junior młodszy, junior, kobiety open (juniorki i elita), U-23, elita.