CCC poza WorldTour 2021

Poznaj oświadczenie Jima Ochowicza ws. przyszłości jego WorldTourowej drużyny kolarskiej i współpracy z siecią obuwniczą CCC.

Drukuj
Sirotti

Firma CCC zdecydowała się na zakończenie swojej działalności sponsorskiej na rzecz WorldTourowej drużyny Jima Ochowicza. Tym samym w sezonie 2021 nie zobaczymy już CCC Team w najwyższej lidze kolarskich drużyn świata.

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki o niezadowoleniu firmy CCC z obecnej sytuacji i braku biznesowego przełożenia inwestycji, które firma obuwnicza ponosi na swoje działania marketingowe wokół drużyn kolarskich. Ciężko się dziwić, w końcu cała idea promocji przez sport funkcjonuje w obecnych (korona wirusowych) realiach w zupełnie inny sposób, niż oczekiwany przez sponsora. W końcu wiemy nieco więcej na temat przyszłości grupy CCC, albowiem Jim Ochowicz, który jest szefem grupy i posiadaczem licencji WorldTour oświadczył, że CCC wraz z końcem sezonu 2020 przestaje być sponsorem jego drużyny kolarskiej. Oto treść oświadczenia:

Patrząc w przyszłość na sezon 2021, wiemy już, że CCC nie będzie sponsorem tytularnym. Dlatego już teraz aktywnie szukamy nowego sponsora. Jesteśmy w niespotykanym dotąd czasie, ale jesteśmy przekonani, że istnieją firmy, które chcą inwestować kolarstwo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę globalny wzrost popularności jazdy na rowerze w ostatnich miesiącach. Jako Continuum Sports jesteśmy właścicielami drużyny i posiadaczami licencji. Na przestrzeni lat, od 2007 roku z amerykańskiej drużyny kontynentalnej wyrośliśmy na jedną z największych drużyn WorldTour w peletonie w ostatnich latach i mamy wszelkie zamiary kontynuować ten rozwój pod nowym sponsorem tytularnym.

 

 

Jim Ochowicz zaczyna więc poszukiwania sponsora tytularnego dla swojej grupy na sezon 2021, choć dodaje, że oczywiście priorytetem pozostaje realizacja celów na obecny sezon, które pozostają w zawieszeniu do czasu wznowienia wyścigów z kalendarza 2020. CCC jako marka zostaje obecne w peletonie za sprawą CCC Development Team - drugiego zespołu CCC, będącego dotychczas młodzieżowym zapleczem CCC Team.