Kross Racing Team na podium w Hiszpanii

Armin M. Kustenbruck EGO-Promotion

Dwaj kolarze Kross Racing Team, Sergio Mantecon i Bartłomiej Wawak, uplasowali się na podium czteroetapowego wyścigu kategorii S1 w Hiszpanii, Club La Santa 4 Stage MTB Lanzarote.

Kolarze Krossa rozpoczęli sezon 2020 od dwóch miejsc na podium pierwszego etapu wyścigu. Na 42-kilometrowym etapie Wawak i Mantecon od startu jechali w czołowej grupie, a na ostatnich kilometrach wspomniana dwójka, wraz z Luką Braidot (CS Carabinieri - Olympia), odjechała rywalom. Na finiszu najszybszy okazał się Wawak, wyprzedzając Hiszpana i Włocha. Na drugim, liczącym niespełna 60 kilometrów etapie, to Braidot był górą, pokonując na sprinterskim finiszu Wawaka, a za nimi, z kilkusekundową stratą, finiszował Mantecon.

Trzeciego dnia rywalizacji kolarze walczyli na 20-kilometrowej czasówce. Etap ten także padł łupem Braidot, który okazał się na tyle mocny, że wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Włoch o 49 sekund wyprzedził Wawaka, który tego dnia był piąty, czym zepchnął kolarza Kross Racing Team na trzecie miejsce w generalce. Mantecon, który na czasówce był czwarty, w generalce zajmował 2. miejsce, a strata kolarzy Krossa do lidera była ponad półminutowa.

Na ostatnim, najdłuższym etapie, Braidot przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej, meldując się na mecie na pierwszej pozycji. Na 82-kilometrowym odcinku Włoch zdołał w końcówce odjechać dwójce kolarzy Kross Racing Team i na kresce zameldował się 8 sekund przed Wawakiem i kolejnych 9 nad Manteconem. W klasyfikacji generalnej ten etap nie przyniósł już zmian - na najwyższym stopniu podium stanął Braidot, a za nim uplasowali się Mantecon i Wawak, tracąc do zwycięzcy prawie minutę.