CE: Kross-Spur na podium

Shaun Roy/Cape Epic

Kolarze Kross-Spur Racing wywalczyli podium w swoich kategoriach na prologu 16. Absa Cape Epic. Ariane Luthi i Maja Włoszczowska zajęły drugie miejsce, a Sergio Mantecon i Ondrej Cink trzecie.

20-kilometrowy prolog rozpoczynał zmagania w 16. Absa Cape Epic. Na sam początek wyścigu kolarze zmagali się z trudną trasą, na której było ponad 600 metrów przewyższenia.

W kategorii elity kobiet drugie miejsce zajęły Włoszczowska i Luthi, które do zwycięskiej ekipy - Investec-songo-Specialized (Annika Langvad i Anna van der Breggen) – straciły 2.35. W klasyfikacji łącznej Polsko-Szwajcarska para uplasowała się na 65. miejscu. Zawodniczki Kross-Spur mają niewielką, kilkunastosekundową przewagę nad ekipą Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath).

W bardzo silnie obsadzonym wyścigu mężczyzn z kolei, bardzo dobrze pojechał duet Mantecon-Cink. Dwójka kolarzy Kross-Spur uplasowała się na trzecim miejscu na prologu, tracąc niespełna minutę do zwycięzców – Szwajcarów Larsa Forstera i Nino Schurtera (Scott-SRAM MTB-Racing), którzy jako jedni z faworytów wyścigu już na starcie potwierdzili swoje aspiracje do podium. Na drugim miejscu uplasowała się para z Cannondale Faktory Racing – Manuel Fumic i Henrique Avancini.

Jutrzejszy, pierwszy etap wyścigu, liczyć będzie aż 111 kilometrów i będzie przebiegać w bardzo pofałdowanym terenie, z kilkunastoma podjazdami i prawie trzema tysiącami metrów w pionie.