MŚ: Czwarte złoto Quick-Step Floors

Sirotti

Zespół Quick-Step Floors wygrał po raz czwarty w historii drużynową jazdę na czas podczas Mistrzostw Świata. Podium uzupełniły ekipy Team Sunweb i BMC Racing Team.

Historyczny, ostatni wyścig o drużynowe Mistrzostwo Świata w jeździe na czas, wygrali kolarze Quick-Step Floors, po raz czwarty zdobywając złoty medal. Na trasie w Innsbrucku, liczącej 62 kilometry, belgijski zespół wykręcił czas 1.07.25 i o 19 sekund wyprzedził Team Sunweb, powracając na najwyższy stopień podium po roku przerwy. Swój czwarty złoty medal wywalczył Niki Terpstra. Trzecie miejsce zajęła ekipa BMC Racing Team, która do zwycięzców straciła 20 sekund.

Czwarte miejsce zajęła ekipa Team Sky z Michałem Kwiatkowskim w składzie, a na 8. miejscu uplasował się zespół Macieja Bodnara, Bora-hansgrohe. Tuż za nimi w tabeli znaleźli się kolarze CCC Sprandi Polkowice.

W wyścigu kobiet triumfowała ekipa Canyon-SRAM przed Boels Dolmans i Team Sunweb.